Zavrieť

Porady

Daň do 500sk

Robím daňové priznanie jednému známemu a neviem si poradiť v jednej veci. Má príjem podľa §5- 40000.- SK daň zrazená §35- 2919.- zároveň príjem zo živnosti 88550.-SK 40%-výdaje -35420.-SK Mne to vychádza na daňovú povinnosť 439.-SK teraz sa neviem rozhodnúť, do r.91 uvediem 0.-SK a vyžiadam preplatok v plnej výške 2919.-SK alebo do r.91 uvediem 439.-Sk a započítam to. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Žanet Pozri príspevok
    Robím daňové priznanie jednému známemu a neviem si poradiť v jednej veci. Má príjem podľa §5- 40000.- SK daň zrazená §35- 2919.- zároveň príjem zo živnosti 88550.-SK 40%-výdaje -35420.-SK Mne to vychádza na daňovú povinnosť 439.-SK teraz sa neviem rozhodnúť, do r.91 uvediem 0.-SK a vyžiadam preplatok v plnej výške 2919.-SK alebo do r.91 uvediem 439.-Sk a započítam to. Ďakujem
    Tak teraz máš povinnosť alebo preplatok. Ak ti vychádza povinnosť do 500 Sk tak sa to neuvádza.

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Asi som sa nespýtala dosť zrozumiteľne. Na r.87 mi vychádza suma 439.- nechce mi ju hodiť do r.91 /robím to v alfe/ a na r.99 uvádzam sumu 2919.- ide mi o to či do r.91 mám uviesť sumu z r.87 keďže je to suma do 500sk?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Žanet Pozri príspevok
    Asi som sa nespýtala dosť zrozumiteľne. Na r.87 mi vychádza suma 439.- nechce mi ju hodiť do r.91 /robím to v alfe/ a na r.99 uvádzam sumu 2919.- ide mi o to či do r.91 mám uviesť sumu z r.87 keďže je to suma do 500sk?
    Už rozumiem. Na r.91 neuvádzaš sumu dane, prave pre jej výšku do 500,- SK

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    smith Pozri príspevok
    Už rozumiem. Na r.91 neuvádzaš sumu dane, prave pre jej výšku do 500,- SK
    Ja mám podobný problém, ale vyplňujem DP ručne. Ked mi vychádza dan 481 tak ju dám do r. 87, ale do r.91 už nie? A keď boli zaplatené preddavky z §5 vo výške 4242 - r. 99, tak v r.104 uvediem sumu 4242,- a tu mi aj daňový úrad vráti?
    Ďakujem za odpoveď

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tinika Pozri príspevok
    Ja mám podobný problém, ale vyplňujem DP ručne. Ked mi vychádza dan 481 tak ju dám do r. 87, ale do r.91 už nie? A keď boli zaplatené preddavky z §5 vo výške 4242 - r. 99, tak v r.104 uvediem sumu 4242,- a tu mi aj daňový úrad vráti?
    Ďakujem za odpoveď
    Ja vypisujem v takom prípade nulu v riadkoch 78,81, 91.
    Preddavky z §5 riadok 99 a na riadku 104 preplatok 4242. DÚ Ti ho vráti. Vyplň žiadosť na jeho vrátenie.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    evina Pozri príspevok
    Ja vypisujem v takom prípade nulu v riadkoch 78,81, 91.
    Preddavky z §5 riadok 99 a na riadku 104 preplatok 4242. DÚ Ti ho vráti. Vyplň žiadosť na jeho vrátenie.
    Ďakujem pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.