Zavrieť

Porady

Nemam doklad

Ahojte.

Podvojné účtovníctvo. Podnikateľ nakúpi službu, zaplatí firemnou kartou, ibaže doklad z ERP stratí. Ako zaúčtovať výdavok z BU? Prípady sa stávajú častejšie ako iba raz za rok. Úhrnná suma môže byť i 20tis/ročne.

Môže byť:

378/221
alebo
513/221?

Prosím i s vysvetlením, prečo...

Ď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    machinak Pozri príspevok
    Ahojte.

    Podvojné účtovníctvo. Podnikateľ nakúpi službu, zaplatí firemnou kartou, ibaže doklad z ERP stratí. Ako zaúčtovať výdavok z BU? Prípady sa stávajú častejšie ako iba raz za rok. Úhrnná suma môže byť i 20tis/ročne.

    Môže byť:

    378/221
    alebo
    513/221?

    Prosím i s vysvetlením, prečo...

    Ď
    Skôr by som to účtoval ako 355/221.
    A potom 211/355 ako "vyrovná " tie sumy.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    smith Pozri príspevok
    Skôr by som to účtoval ako 355/221.
    A potom 211/355 ako "vyrovná " tie sumy.
    Ibaže tie peniaze späť nedostanem. On (majiteľ a konateľ v jednej osobe) proste zaplatí obed svojej rodinke na Štrbsom plese a doklad z ERP zahodí. Samozrejem, že zaplatí kartou od firemného účtu. Ja som skôr rozmýšľal hodiť sumu MD na nejakú 500ku, ktorá je odpočítateľnou položkou....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Ibaže tie peniaze späť nedostanem. On (majiteľ a konateľ v jednej osobe) proste zaplatí obed svojej rodinke na Štrbsom plese a doklad z ERP zahodí. Samozrejem, že zaplatí kartou od firemného účtu. Ja som skôr rozmýšľal hodiť sumu MD na nejakú 500ku, ktorá je odpočítateľnou položkou....
    Ak to sú reprezentačné, oni v skutočnosti aj sú,však reprezentuje fi pred rodinkou, dala by som to na 513, nech si to pripočíta k ZD.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    machinak Pozri príspevok
    Ibaže tie peniaze späť nedostanem. On (majiteľ a konateľ v jednej osobe) proste zaplatí obed svojej rodinke na Štrbsom plese a doklad z ERP zahodí. Samozrejem, že zaplatí kartou od firemného účtu. Ja som skôr rozmýšľal hodiť sumu MD na nejakú 500ku, ktorá je odpočítateľnou položkou....
    Ja by som to dala na 513/211 príp. 221
    ako Pohostenie, občerstvenie, dary členené v analytike - (ako pohostenie obch.partnerov) ako nedaňový náklad a pôjde to do pripočitateľných položiek.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Ak to sú reprezentačné, oni v skutočnosti aj sú,však reprezentuje fi pred rodinkou, dala by som to na 513, nech si to pripočíta k ZD.
    Mne je jasné, že to náklad nie je. Išlo mi viac-menej o čistotu účtovníctva.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Mne je jasné, že to náklad nie je. Išlo mi viac-menej o čistotu účtovníctva.
    Je to náklad, ale daňovo neuznaný.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Tweety Pozri príspevok
    Ak to sú reprezentačné, oni v skutočnosti aj sú,však reprezentuje fi pred rodinkou, dala by som to na 513, nech si to pripočíta k ZD.
    Prepáč, nečítala som všetky odpovede a píšem v podstate, čo ty.

    pp10 je offline (nepripojený) pp10

    pp10
    dobre ak to pojde na 513 - NIE JE POTREBNY DOKLAD? nikoho to nebude zaujimat, ani danakov?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Je to náklad, ale daňovo neuznaný.
    Jojo..Tweety..zle som sa vyjadil - náklad ale daňovo neuznateľný

    PS: Dík za ochotu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Jojo..Tweety..zle som sa vyjadil - náklad ale daňovo neuznateľný

    PS: Dík za ochotu.
    Ja som rozumela, čo si chcel napísať.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    pp10 Pozri príspevok
    dobre ak to pojde na 513 - NIE JE POTREBNY DOKLAD? nikoho to nebude zaujimat, ani danakov?
    Pali..ako som ti kedysi hovoril.

    Daňovákov zaujíma iba to, čo máš v nákladoch...a nemáš vo výnosoch . Pokiaľ si i jasný náklad zaúčtuješ ako odpočítateľnú položku..budú len radi.

    pp10 je offline (nepripojený) pp10

    pp10
    ak to dame na 513, nikdy neuvidim doklad, nie je potrebny doklad k tomu? nikoho nebude zaujimat ze mam na 513 cca 200 tisic za rok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pp10 Pozri príspevok
    ak to dame na 513, nikdy neuvidim doklad, nie je potrebny doklad k tomu? nikoho nebude zaujimat ze mam na 513 cca 200 tisic za rok?
    No,to už nie je s kostolným poriadkom, tu načim niečo robiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pp10 Pozri príspevok
    no ved to a co odporucite?
    Informovať majiteľa o tom, že bez dokladov to nepôjde.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Informovať majiteľa o tom, že bez dokladov to nepôjde.
    Skúšali sme. Bohužiaľ toto je skutkový stav. A majiteľ je viac-menej nepoučiteľný (nie je zo SR a nepozná slovenské daňové úrady). Takže skôr sme sa priklonili k variante to zaúčtovať podľa postupov a potom nech si to majiteľ vysporiada s kontrolou sám.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    pp10 Pozri príspevok
    dobre ak to pojde na 513 - NIE JE POTREBNY DOKLAD? nikoho to nebude zaujimat, ani danakov?
    kolegynka to riešila s auditorom a on povedal, že jednoznačne nedaňový náklad, nie je správne učtovať to na 365

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.