Zavrieť

Porady

daňový bonus

Prosím vás, ako sa píše do tlačiva DP typ A do IV.oddielu počet mesiacov na ktoré si chcem uplatňovať daňový bonus. U zamestnávateľa som mala uplatnený bonus na 1 mesiac - január. Od februára som nezamestnaná. Píšem tam ostatný počet mesiacov t.j. 11 alebo ako na celý rok 12. Za 11 mesiacov mi vznikne tým pádom nárok na DB v DP....
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    eva16 Pozri príspevok
    Prosím vás, ako sa píše do tlačiva DP typ A do IV.oddielu počet mesiacov na ktoré si chcem uplatňovať daňový bonus. U zamestnávateľa som mala uplatnený bonus na 1 mesiac - január. Od februára som nezamestnaná. Píšem tam ostatný počet mesiacov t.j. 11 alebo ako na celý rok 12. Za 11 mesiacov mi vznikne tým pádom nárok na DB v DP....
    Ďakujem
    12 mesiacov. POdávaš DP za celý rok...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    eva16 Pozri príspevok
    Prosím vás, ako sa píše do tlačiva DP typ A do IV.oddielu počet mesiacov na ktoré si chcem uplatňovať daňový bonus. U zamestnávateľa som mala uplatnený bonus na 1 mesiac - január. Od februára som nezamestnaná. Píšem tam ostatný počet mesiacov t.j. 11 alebo ako na celý rok 12. Za 11 mesiacov mi vznikne tým pádom nárok na DB v DP....
    Ďakujem
    Napíšeš tam 12 mesiacov.
    Potom na riadok 56 výšku nároku, na r.57 to čo ti zamestnávateľ už vyplatil, a na r. 59 rozdiel

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    Píše sa tam čiastka, na ktorú máš nárok
    Do štvrtého odddielu sa píše počet mesiacov, a nie výška DB.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ak si bola nezamestnaná , tak koľko si mala zdaniteľný príjem lebo DB si môžeš uplatniť len, ak máš na riadku 32 daň. priznania sumu ktorá sa = alebo je väčšia ako 42 450,- Sk

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    katka50 Pozri príspevok
    A za 1 mesiac si zarobila 42.450,- Sk?
    Katka zásah, všetci sme reagovali na mesiace, ale podmienka 6-násobku min. mzdy ???

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    Áno, mala som príjem vyšší. Mala som aj nejaké odstupné, takže DP som si robila a vyšiel mi aj pekný preplatok. Korunky potešia...

    BrigisD je offline (nepripojený) BrigisD

    BrigisD
    Mám otázku ešte k daňovemu bonusu.
    Zamestnanec pracoval od 1 do 8. mesiaca a vyšiel mu čiast základ 55 000. Nevznikla mu daňová povinnosť a zamestnavatel mu priznal daňový bonus na tých 8 mesiacov.
    Potom od 9 teho mesiaca podniká a základ dane vyšiel približne 10.000 Sk. Zas mu nevznikla daňová povinnosť pri zrátaní oboch týchto činností.
    Má nárok na daňový bonus za všetky mesiace, alebo lepšie povedané--dostane vyplatený bonus ak mu nevznikla daňová povinnosť???

    Som tu nová, tak dopredu vďaka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    BrigisD Pozri príspevok
    Mám otázku ešte k daňovemu bonusu.
    Zamestnanec pracoval od 1 do 8. mesiaca a vyšiel mu čiast základ 55 000. Nevznikla mu daňová povinnosť a zamestnavatel mu priznal daňový bonus na tých 8 mesiacov.
    Potom od 9 teho mesiaca podniká a základ dane vyšiel približne 10.000 Sk. Zas mu nevznikla daňová povinnosť pri zrátaní oboch týchto činností.
    Má nárok na daňový bonus za všetky mesiace, alebo lepšie povedané--dostane vyplatený bonus ak mu nevznikla daňová povinnosť???

    Som tu nová, tak dopredu vďaka.
    Má na DB nárok.( ak sú splnené ostatné podmienky- vyživovanie.)

    BrigisD je offline (nepripojený) BrigisD

    BrigisD
    Vďaka Tweety. nerozumela som presne v§ o daňovom bonuse vete, že len do výšky daňovej povinnosti. takže dostane celú sumu napriek tomu, že má nulovú daňovú povinnosť.

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    ak ešte niekto vládze, prosím poradte mi. Ak mám v DP B, r. 92 sumu 12960,- r. 93 0/nula/ r. 96 12960,- ako to bude dalej vyzerat? bude aj na r. 104 suma 12960,-, a potom aj na poslednej strane Potvrdenie...? Ďakujem



    A ako prílohy sa uvádzajú aj výkazy?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dopravca Pozri príspevok
    ak ešte niekto vládze, prosím poradte mi. Ak mám v DP B, r. 92 sumu 12960,- r. 93 0/nula/ r. 96 12960,- ako to bude dalej vyzerat? bude aj na r. 104 suma 12960,-, a potom aj na poslednej strane Potvrdenie...? Ďakujem



    A ako prílohy sa uvádzajú aj výkazy?
    Nie ďalej neuvádzaš nič, tie riadky sa týkajú preplatku na dani.
    Ty vyplníš ešte oddiel XIV., kde podpíšeš žiadosť o vrátenie DB z riadku 96.
    Ak som dobre rozumela a máš to dobre vypísané Tvoja DP je nula.
    Výkazy prikladáš iba vtedy ak si viedol účtovníctvo. Ak ideš na paušál neprikladajú sa výkazy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.