Zavrieť

Porady

preddavky PO až nad 50 tis???

prosím ľudkovia, už som asi mimo, podľa:
§ 42
Platenie preddavkov na daň
Na začiatok

(2) Daňovník, ktorého daň v predchádzajúcom zdaňovacom období vypočítaná podľa odseku 6 presiahla 50 000 Sk a nepresiahla 500 000 Sk, platí štvrťročné preddavky na daň na bežné zdaňovacie obdobie, a to vo výške 1/4 dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho štvrťroka. Daňovník vyrovná celoročnú daň v lehote na podanie daňového priznania.

Pre FO som našla pokyn, ale platí to i pre právnické osoby???


Zmena z 20 000 na 50 000 - ano? , tak ak vyšla PO zaplatiť daň 36 600 Sk tak preddavky neplatí.
JE TO TAK?
moc dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sway Pozri príspevok
    prosím ľudkovia, už som asi mimo, podľa:
    § 42
    Platenie preddavkov na daň
    Na začiatok

    (2) Daňovník, ktorého daň v predchádzajúcom zdaňovacom období vypočítaná podľa odseku 6 presiahla 50 000 Sk a nepresiahla 500 000 Sk, platí štvrťročné preddavky na daň na bežné zdaňovacie obdobie, a to vo výške 1/4 dane za predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho štvrťroka. Daňovník vyrovná celoročnú daň v lehote na podanie daňového priznania.

    Pre FO som našla pokyn, ale platí to i pre právnické osoby???


    Zmena z 20 000 na 50 000 - ano? , tak ak vyšla PO zaplatiť daň 36 600 Sk tak preddavky neplatí.
    JE TO TAK?
    moc dík
    Áno je to tak, už pár rokov dozadu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ďakujééém moc, už som mimo.... nech je už 1- vého

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    gita Pozri príspevok
    Prvý preddavok sa má zaplatiť uť dnes?

    Ak je povinnosť platenia preddavkov z DP r. 2005, tak áno preddavok je splatný dnes a dorovnáva sa do 30.4.2007. to znamená nedoplatok sa doplatí, preplatok sa vyžiada naspňť alebo započíta s ďalším preddavkom...
    Ak z roku 2005 nebola povinnosť platiť preddavky prvý sa zaplatí do 30.04.2007

    Píšem o PO...

    Didie je offline (nepripojený) Didie

    Didie
    Za IV. Q 2006 sme oneskorene zaplatili preddavok na daň 5. 1. 2007. Môžem ho považovať ešte za preddavok na rok 2006 alebo už sa jedná o preddavok na rok 2007? Jedná sa o PO.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Didie Pozri príspevok
    Za IV. Q 2006 sme oneskorene zaplatili preddavok na daň 5. 1. 2007. Môžem ho považovať ešte za preddavok na rok 2006 alebo už sa jedná o preddavok na rok 2007? Jedná sa o PO.
    Ak by ste zaplatili 02.01.2007 /to bola splatnosť k 31.12.2006/ povedala by som áno.

    Ak ste zaplatili 05.01.2007 podľa zákona by sa tento preddavok nemal započítať na DP r. 2006.

    Osobná skúsenosť - stále viac a viac DÚ chce započítavanie týchto preddavkov do r. 2006, ako aj zaplatenie preddavku 02.04.2007 už podľa nového podaného DP, aj keď zákon hovorí iné.

    Volila som cestu osobného dohovoru so správcom o započítaní jednotlivých preddavkov. Bez ich súhlasu by som nepostupovala síce prakticky a logicky ale v rozpore so zákonom

    preddavky PO až nad 50 tis???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.