Zavrieť

Porady

Daňové priznanie zo závislej činnosti

Velmi pekne Vás prosím o radu.Susedka ma " dnes " požiadala,či by som jej nespravila DP zo závislej činnosti.Neviem ako na to keď prvé 3 mesiace bola na brigáde a ďalšie mesiace u toho istého zamestnávatela už bola v prac.pomere.Má dve potvrdenia o príjme.Potvrdeniu o príjem za dobu brigády celkom nerozumiem:
V riadku č.1-uhrn vyplatených príjmov -5.250.-Sk
riadok č.3 poistné 0,-Sk
riadok č.4 ČZD 5.250.-Sk
riadok č.5 úhrn zrazených preddavkov 997.-Sk
riadok č.12 úhrn vyplatených príjmov,z ktorých sa daň vyberá zráškou podľa §43 zákona 5.050,-Sk
riadok č.14 úhrnná suma dane vybraná zrážkou podľa § 43 zákona 959,-Sk
Nie som si istá,ktorý príjem z tohto potvrdenia mám pripočítať k príjmu z potvrdenia,ktoré má za dobu,keď už bola v riadnom prac.pomere a ktorý preddavok na daň.
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Možno by nebolo zlé spýtať sa susedky koľko koruniek z brigády skutočne dostala aby si presnejšie vedela či môže byť že mala časť príjmov z dohody zdaňovaných preddavkovou daňou a časť zrážkovou daňou.
    Zisti či mala príjem cca 10 tisíc alebo len 5 tisíc aby sme vedeli či je potvrdenie o príjme dobré ... :-)

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    renataj Pozri príspevok
    Velmi pekne Vás prosím o radu.Susedka ma " dnes " požiadala,či by som jej nespravila DP zo závislej činnosti.Neviem ako na to keď prvé 3 mesiace bola na brigáde a ďalšie mesiace u toho istého zamestnávatela už bola v prac.pomere.Má dve potvrdenia o príjme.Potvrdeniu o príjem za dobu brigády celkom nerozumiem:
    V riadku č.1-uhrn vyplatených príjmov -5.250.-Sk
    riadok č.3 poistné 0,-Sk
    riadok č.4 ČZD 5.250.-Sk
    riadok č.5 úhrn zrazených preddavkov 997.-Sk
    riadok č.12 úhrn vyplatených príjmov,z ktorých sa daň vyberá zráškou podľa §43 zákona 5.050,-Sk
    riadok č.14 úhrnná suma dane vybraná zrážkou podľa § 43 zákona 959,-Sk
    Nie som si istá,ktorý príjem z tohto potvrdenia mám pripočítať k príjmu z potvrdenia,ktoré má za dobu,keď už bola v riadnom prac.pomere a ktorý preddavok na daň.
    Vopred ďakujem
    Ešte raz to pozorne pozerám. Teda toto je z brigády asi na Dohodu, lebo nie je odvedené poistné.
    Príjmy 5250 boli zrazené preddavkovo sumou 997,- Sk, teda tie musíš uvádzať do DP
    Príjmy 5050,- Sk boli zdanené zrážkou, sumou 997,- Sk tie nemusíš, ale môžeš v DP uvádzať.

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Evanka Pozri príspevok
    Ešte raz to pozorne pozerám. Teda toto je z brigády asi na Dohodu, lebo nie je odvedené poistné.
    Príjmy 5250 boli zrazené preddavkovo sumou 997,- Sk, teda tie musíš uvádzať do DP
    Príjmy 5050,- Sk boli zdanené zrážkou, sumou 997,- Sk tie nemusíš, ale môžeš v DP uvádzať.
    Ďakujem za odpoveď. Ak v DP uvediem aj príjmy 5050Sk,tak musím k preddavkom pripočítať aj zrazený preddavok 997,-Sk? Ano?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    renataj Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Ak v DP uvediem aj príjmy 5050Sk,tak musím k preddavkom pripočítať aj zrazený preddavok 997,-Sk? Ano?
    Preddavok 997 patrí k sume 5250. Ten musíš uvádzať.

    Ak však budeš v príjmoch uvádzať aj príjem, ktorý bol zrazený zrážkou, teda tých 5050,- uvedieš aj daň zrazenú podľa § 43, teda sumu 959.-.
    Daň vyberaná zrážkou sa uvedie na iný riadok DP (myslím v type A je to r.63).

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Evanka Pozri príspevok
    Preddavok 997 patrí k sume 5250. Ten musíš uvádzať.

    Ak však budeš v príjmoch uvádzať aj príjem, ktorý bol zrazený zrážkou, teda tých 5050,- uvedieš aj daň zrazenú podľa § 43, teda sumu 959.-.
    Daň vyberaná zrážkou sa uvedie na iný riadok DP (myslím v type A je to r.63).
    Evanka,ďakujem za vyčerpávajúce odpovede,pomohla si mi.

    Daňové priznanie zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.