Zavrieť

Porady

CLO!

Zdravim, vedel by mi niekto poradit?
Sro, zalozena koncom Novembra 2006 mala do konca roka iba naklady, ziadne vynosy.
V tomto obdobi bola uskutocnena platba v hotovosti colnemu uradu za dovoz tovaru zo statu mimo EU. Ziadna faktura za nakup tovaru nie je v uctovnictve evidovana.
Mozem toto clo zauctovat rovno do nakladov napr. na 518?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    OC je cena, za kt. sa majetok obstaral a náklady súvisiace s obstaraním. Náklady súvisace s obstaraním zásob sú: prepravné, clo, provízie sprostredkovateľom nákupu zásob, poistné, skonto, poštovné, balné. Tkže clo je súčasťou OC zásob, a podľa môjho názoru ho do nákladov zaúčtovať nemôžete, ak nemáte tovar, alebo tovar máte, ale nie zaevidovaný v účtovníctve, tak k čomu by bol asi ten náklad ...

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Pre indiana862
    Clo je, ako píše betka súčasťou OC zásob. Správne teda treba účtovať
    1) Predpokladám, že tovar došiel, lebo bol preclený. Účtuje sa 131/326 (alebo 323, ak nevieš cenu), lebo si ešte nedostala faktúru.
    2) clo sa zaúčtuje 131/379.
    3) prijatie na sklad na základe príjemky 132/131 ako súčet, pokiaľ neboli ďalšie náklady, napr. za dopravu.

    indiana862 je offline (nepripojený) indiana862

    indiana862
    Kedze neuctujem skladove pohyby, nemozem to dat do nakladov 518/211?
    Naposledy upravil indiana862 : 31.03.07 at 20:25

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Pre indiana862
    Ak ide o tovar, účtuje sa na 504.
    Aj keď neúčtuješ o sklade (účtuješ spôsobom B), tak na konci roka, ak nedošlo k predaju a zásoba tovaru je ešte podľa inventarizácie fyzicky na sklade, musíš preúčtovať tento zistený fyzický stav na sklad (132/504).
    Ocenenie vráteného tovaru na sklad je tak, ako som napísal - vrátane cla, príp. iných nákladov súvisiacich s obstaraním.
    Pozri § 43 ods. 4 Postupov účtovania.

    indiana862 je offline (nepripojený) indiana862

    indiana862
    Ja totiz nemam absolutne ziadny doklad o aky tovar/material slo.Nemam a ani nebudem mat informaciu o jeho hodnote.V podstate uvazujem o tom,ze na tom sklade nic nie je. Potrebujem uzavriet uctovnictvo a neviem si s tym rady. Nemozem to dat na nakladovy ucet do sluzieb?
    Ja som prepravne a clo dala rovno na 518/211 kedze to bola hotovost.
    Vysvetlujem si to velmi zle?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.