Zavrieť

Porady

Mylna platba

Dobry den, mam pristup k dvom uctom a z nich uhradzam. Omylom som vsak uhradila fakturu firmy B cez ucet firmy A. Kedze ten dodavatel je zahranicny neviem ci mi bude ochotny tu platbu vratit. Ak nie mozem to prefakturovat do tej druhej firmy? Z firmy A co to zaplatila do firmy B? A co s DPH? Bez? je to sluzba zo zahranicia poskytnuta v zahranici.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    stratena Pozri príspevok
    Dobry den, mam pristup k dvom uctom a z nich uhradzam. Omylom som vsak uhradila fakturu firmy B cez ucet firmy A. Kedze ten dodavatel je zahranicny neviem ci mi bude ochotny tu platbu vratit. Ak nie mozem to prefakturovat do tej druhej firmy? Z firmy A co to zaplatila do firmy B? A co s DPH? Bez? je to sluzba zo zahranicia poskytnuta v zahranici.
    dakujem
    Z firmy B pošli tu uhradu firme A . Prilož si prefotené vypisy .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stratena Pozri príspevok
    Dobry den, mam pristup k dvom uctom a z nich uhradzam. Omylom som vsak uhradila fakturu firmy B cez ucet firmy A. Kedze ten dodavatel je zahranicny neviem ci mi bude ochotny tu platbu vratit. Ak nie mozem to prefakturovat do tej druhej firmy? Z firmy A co to zaplatila do firmy B? A co s DPH? Bez? je to sluzba zo zahranicia poskytnuta v zahranici.
    dakujem
    V žiadnom prípade nerefakturuj nič, len prepošli peniaze a prilož k tomu doklady, že prečo, začo, ako atď. Ako radila ALDA

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ja som mala vlani podobný prípad, záväzok som uhradila ešte raz zo správnej
    firmy (B) a dodávateľovi som napísala, aby vrátili mylnú platbu z inej firmy.(A)
    Vrátili nám a mám všetko v poriadku.(v oboch firmách)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Prikláňam sa k riešeniu Andyke..... a k prvému príspevku s dovolením poznamenám, že to "neviem, či mi bude ochotný tú platbu vrátiť " , by som riešila ako prvé (aj k tomu nám slúžia telefóny,mailiky, faxy)

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    (aj k tomu nám slúžia telefóny,mailiky, faxy) [/quote]

    Môj názor- sú to ďalšie náklady, ktoré by majiteľ kľudne mohol zosobniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.