Zavrieť

Porady

platba kartou

Ahojte. Firma s.r.o. má uzavretú mandatnú zmluvu s FO podnikateľ. Zmluva je o tom, že bude nakupovať a starať sa o firmu zabezpečovať ju. Táto FO dostane peniaze na nákup tovaru. Prinesie mi hotovostné bloky, na ktorých je platba kartou. Platba kartou prebehne cez účet FO. Ja si môžem odpočítať DPH a daňovo uznať náklady z takého bloku? Ja som mu fyzicky vplatila peniaze a prizvukovala som mu nech to tak nerobí, že to nie je správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    o kartách tu už bolo popísané strašne moc. Ale odpoviem. Bloček, ak to nie je permanentné, by som dal do pokladne a odtrhol by som z toho potvrdenie o platení kartou. Bloček z reg. pokladne by mal byť úplne totožný, či je platený kartou alebo v hotovosti. Takže to aj tak nik nezistí. Vyskytujú sa síce aj bločky iné, ale je ich veľmi málo. A vy ste to predsa preplatili aj tak v hotovosti z pokladne.

    Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

    Lulaaa
    No a čo s tým veď na registračných blokoch je spôsom blatby napísaný platba platobnou kartou? Takže môžem to vyúčtovať.Dik

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Lulaaa
    No a čo s tým veď na registračných blokoch je spôsom blatby napísaný platba platobnou kartou? Takže môžem to vyúčtovať.Dik
    Ono tou kartou to mohol zaplatiť aj majiteľ firmy. Ak má bloček z reg. pokladne všetky náležitosti, tak v tom nevidím problém.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    V prípade, že konateľ platí kartou so súkromného účtu, nákup dá do nákladov, z pokladne si peniaze nevezme.
    účtujem? :
    1. príjem do pokladne - hotovostný vklad podnikateľa do pokladne
    2. výdaj z pokladne - nákup do nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.