Zavrieť

Porady

stravné vraj aj v roku 2007 len 55%

ahojte poradáci, akurát som sa dozvedela od jednej danovej poradkyni, ktorá bola na školení pred pár dnami že stravné pre podnikateľov sa uznáva len tých 55%...viete o tom niekto niečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1janka Pozri príspevok
    ahojte poradáci, akurát som sa dozvedela od jednej danovej poradkyni, ktorá bola na školení pred pár dnami že stravné pre podnikateľov sa uznáva len tých 55%...viete o tom niekto niečo?
    Je to poplašná, nepravdivá správa.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zákonom č. 688/2006 Z.z., ktorý novelizoval zákon o dani z príjmov, bola vykonaná zmena ustanovenia § 19 ods. 2 písm. p). S účinnosťou od 1. januára 2007 sa za daňový výdavok považuje stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách v znení neskorších predpisov. Aj naďalej zostáva v platnosti, že stravné podľa § 19 ods. 2 písm. p) daňovník nemôže uplatniť do daňových výdavkov vtedy, ak mu súčasne vzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa ZP v súvislosti s výkonom závislej činnosti alebo ak uplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa § 19 ods. 2 písm. e) zákona o dani z príjmov. Naďalej tiež platí, že výdavky vynaložené na stravné musí daňovník preukázať dokladom o nákupe stravných lístkov, stravovacích poukážok a pod. Nejde teda o paušálne uplatňovanie výdavkov, ale o ich uplatňovanie v súlade s § 19 ods. 1 zákona o dani z príjmov

    .....o percentách tu zmienka nie je

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    1janka Pozri príspevok
    ahojte poradáci, akurát som sa dozvedela od jednej danovej poradkyni, ktorá bola na školení pred pár dnami že stravné pre podnikateľov sa uznáva len tých 55%...viete o tom niekto niečo?
    Janka ,už sa s ňou nikdy neraď .

    1janka je offline (nepripojený) 1janka

    1janka
    dakujem za odpovede, potešili ste ma... a nebudem sa radiť s nou už nikdy... , radšej tu s vami...

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    No tá pani daňová poradkyňa musí byť asi nejaká vymletá , inak neviem čo si o nej myslieť

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nie každý daňový poradca vie o všetkom, môže byť dobrý v určitých smeroch, a v niektorých oblastiach má medzery. Priznám sa, nemala by som to vravieť, ale ešte ani raz som si na porade neotvorila mzdovú oblasť, mám v nej medzery a veťké, ak si chcem niečo naštudovať, odložím to radšej na druhý deń

    ivni je offline (nepripojený) ivni

    ivni
    Aj ja som to čítala ze len 55 % ide do nákladov časopise mzdy a účtovníctvo tiež som sa nad tým pozastavila. Tak všetky noviny píšu že živnostníci si môžu dať do nákladov celé stravné teda tých 89 SK, a tam som sa dočítala, že len 55 %, Tiež ma to zmiatlo. Dúfam , že to dávam správne celých 89 Sk.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Správne. To, čo uvádzam v príspevku vyššie ,nájdeš aj na www.drsr.sk , ak si klikneš na často kladené otázky

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Paula Pozri príspevok
    Správne. To, čo uvádzam v príspevku vyššie ,nájdeš aj na www.drsr.sk , ak si klikneš na často kladené otázky
    teda pauli, ja som myslela, ze si to napisala ty. Aj bodík som ti dala. posli ten bod na drsr

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    betka Pozri príspevok
    Nie každý daňový poradca vie o všetkom, môže byť dobrý v určitých smeroch, a v niektorých oblastiach má medzery. Priznám sa, nemala by som to vravieť, ale ešte ani raz som si na porade neotvorila mzdovú oblasť, mám v nej medzery a veťké, ak si chcem niečo naštudovať, odložím to radšej na druhý deń
    Súhlasím - ale ak nevie, nech radšej nepovie nič akoby mal povedať somarinu.

    ivni je offline (nepripojený) ivni

    ivni
    Ak ma živnostník zamestnancov a obedy sú fakturované spolu, dúfam, že to môže byť spolu. Ja to rozratávam z faktúry, ale neviem, či je to správne, keď to je spolu na jednej faktúre.

    imino je offline (nepripojený) imino

    imino
    Pepa Pozri príspevok
    Súhlasím - ale ak nevie, nech radšej nepovie nič akoby mal povedať somarinu.
    Kolkokrat ani nevedia, ze trepu somarinu...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ivni Pozri príspevok
    Ak ma živnostník zamestnancov a obedy sú fakturované spolu, dúfam, že to môže byť spolu. Ja to rozratávam z faktúry, ale neviem, či je to správne, keď to je spolu na jednej faktúre.

    Nie je to nesprávne .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.