Zavrieť

Porady

Nestihli sme sa z stvrtrocneho na mesacneho platitela zmenit

Co nam radite teraz urobit? Az po podani DP PO som zistila, ze od 1.1. sme mali byt mesacny platitel a nie stvrtrocny ako doteraz, lebo sme za rok 2006 prekrocili v trzbach hranicu 10 milionov.

Kedze sme sa mali stat mesacnymi uz od 1.1. a dodnes nie sme, co mame urobit? Radsej podat s oneskorenim DP DPH za januar a februar alebo podat stvrtrocne a mesacne az od aprila?

Dakujem za akykolvek nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Dakujem, Paula. A za januar a februar zaplatime aku velku pokutu? Po 2000 za kazdy mesiac za oneskorene podanie plus penale z nezaplatenej danovej povinnosti za prve dva mesiace?

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Aj nejakym listom mame oznamit, ze sme sa stali mesacnymi platitelmi? Alebo to uz pochopia automaticky?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ala13 Pozri príspevok
    Aj nejakym listom mame oznamit, ze sme sa stali mesacnymi platitelmi? Alebo to uz pochopia automaticky?
    Nie je potrebné oznamovať . Z vašich predchádzajúcich DP im to bude i tak zrejmé, že tak asi sa stane. Kedysi dávno sa mi stalo i to, že správkyňa dane sama upozornila už v októbri, aby sme si možný prechod na "mesačné DPH" ustriehli zavčasu..... svetlá to výnimka na DÚ

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ala13 Pozri príspevok
    Dakujem, Paula. A za januar a februar zaplatime aku velku pokutu? Po 2000 za kazdy mesiac za oneskorene podanie plus penale z nezaplatenej danovej povinnosti za prve dva mesiace?
    Áno asi tak akosi to bude s tou pokutou...

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Dakujem. Takze cim mensiu danovu povinnost za januar a februar "vyrobim", tym lepsie? Alebo dokonca mam vyrobit 2 nadmerne odpocty? Uplnu nulu ako vysledok DP DPH si netrufam "vycarit" :-).

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Sankcie za podvod sú iste vyššie, ako za oneskorené, ale pravdivé DP. Konaj podľa toho, čo ti umožňuje zákon , budeš lepšie spávať a nebudeš mať obavy z kontroly . Nezabúdaj, že doklady, ktoré ty zaúčtuješ, má s veľkou pravdepodobnosťou i druhá strana - na vstupe, resp. na výstupe svojich DP.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    My mame viac firiem a mozeme medzi nimi vystavit nejake faktury. V skutocnosti som tejto nasej firme robila uctovnictvo a mozem im nafakturovat presne tolko, kolko je potrebne, aby bola takmer nulova danova povinnost. Je to podvod? Ved tolko isto v inej firme odvediem.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ala13 Pozri príspevok
    My mame viac firiem a mozeme medzi nimi vystavit nejake faktury. V skutocnosti som tejto nasej firme robila uctovnictvo a mozem im nafakturovat presne tolko, kolko je potrebne, aby bola takmer nulova danova povinnost. Je to podvod? Ved tolko isto v inej firme odvediem.

    Áno je. Ak zdaniteľné plnenie nenastalo. Týmto smerom by som nešla, čítala som aj iné zákony....

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    ala13 Pozri príspevok
    Aj nejakym listom mame oznamit, ze sme sa stali mesacnymi platitelmi? Alebo to uz pochopia automaticky?
    Ak budeš podávať daňové priznanie k DPH za január i za február takto neskoro a nebudeš to osobne konzultovať so správcom dane, pre istotu pošli s daňovými priznaniami aj takýto list, aby na daňovom úrade pochopili o čo vlastne ide.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    JankaO Pozri príspevok
    Áno je. Ak zdaniteľné plnenie nenastalo. Týmto smerom by som nešla, čítala som aj iné zákony....
    Zdanitelne plnenie nastalo, vykonala som im uctovnicke prace. Cena a rozsah sa da upravit podla dohody a potrieb i spatne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.