Zavrieť

Porady

Vklad na účet soc.fondu.

Pekný deň.
Založili sme v banke účet sociálneho fondu. Ale museli sme tam dať vklad 500 sk pretože by nám ho inak nezaložili. Aké účty mám použiť pre tento vklad? Nie je to vklad sociálneho fondu , ale sú to firemné peniaze.
Môžem tieto peniaze neskôr vybrať, keď sa tam nazbierajú prostriedky zo soc. fondu. Alebo ich tam mám ponechať a pri zrušení sa potom prevedú na účet firmy?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LeaZA je offline (nepripojený) LeaZA

    LeaZA
    Ešte chcem dodať, že to išlo z firemného účtu na účet soc. fondu. Takže nešlo to cez pokladňu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    LeaZA Pozri príspevok
    Pekný deň.
    Založili sme v banke účet sociálneho fondu. Ale museli sme tam dať vklad 500 sk pretože by nám ho inak nezaložili. Aké účty mám použiť pre tento vklad? Nie je to vklad sociálneho fondu , ale sú to firemné peniaze.
    Môžem tieto peniaze neskôr vybrať, keď sa tam nazbierajú prostriedky zo soc. fondu. Alebo ich tam mám ponechať a pri zrušení sa potom prevedú na účet firmy?
    Ďakujem
    Už vôbec nie je povinnosť mať otvorený účet pre SF, finančné prostriedky sú na bežnom účte, celú evidnciu okrem účtu 472, kde tvoríš SF zo miezd,
    z HV-prídel eviduješ tieto fin.prostriedky v knihe SF. Čerpanie zo SF musí byť v súlade so zákonom o SF. Zbytočne budeš platiť mesačné poplatky, ale ak myslíš, že je to nevyhnutnosť...

    Vklad na účet soc.fondu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.