Zavrieť

Porady

Preprava pri trojstrannom obchode

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Mám trojstranný obchod, kde Talian dodáva Čechovi tovar a Slovákovi ide faktúra. Slovák fakturuje Čechovi tovar. Prepravu tovaru z Talianska zabezpečil český dopravca na objednávku Slováka, ktorému ju aj fakturuje. Ako má Slovák naložiť s tou prepravou?
1.) Vstupuje do priznania DPH, ak áno, kam?
2.) Ak ju Slovák refakturuje Čechovi, čo treba vo faktúre uviesť, nejakú odvolávku na zákon o DPH, kam s ňou v priznaní DPH?

Vďaka.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

P O S Ú V A M ...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nikto z vás nemá s týmto skúsenosť???
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

P O S Ú V A M ...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

P O S Ú V A M ....
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Vážne nikto nemá prepravu pri trojstrannom obchode?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dada Pozri príspevok
Mám trojstranný obchod, kde Talian dodáva Čechovi tovar a Slovákovi ide faktúra. Slovák fakturuje Čechovi tovar. Prepravu tovaru z Talianska zabezpečil český dopravca na objednávku Slováka, ktorému ju aj fakturuje. Ako má Slovák naložiť s tou prepravou?
1.) Vstupuje do priznania DPH, ak áno, kam?
2.) Ak ju Slovák refakturuje Čechovi, čo treba vo faktúre uviesť, nejakú odvolávku na zákon o DPH, kam s ňou v priznaní DPH?

Vďaka.
Slovák je prvý odberateľ, Talian je dodávateľ a Čech je druhý odberateľ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dada Pozri príspevok
Vážne nikto nemá prepravu pri trojstrannom obchode?
Teraz neviem Dadi, či ti ide o prepravu alebo o trojstranný obchod...
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ide mi o prepravu. S tovarom je to o trojstrannom obchode. Ale neviem, ako mám nahodiť prepravu, ktorú platíme my a bola medzi Talianom a Čechom. Či ju mám samozdaniť, či čo s ňou.
A tú preprevu chcem refakturovať Čechovi, a čo v tom prípade s DPH. ??? Neviem si s tým rady.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dada Pozri príspevok
Mám trojstranný obchod, kde Talian dodáva Čechovi tovar a Slovákovi ide faktúra. Slovák fakturuje Čechovi tovar. Prepravu tovaru z Talianska zabezpečil český dopravca na objednávku Slováka, ktorému ju aj fakturuje. Ako má Slovák naložiť s tou prepravou?
1.) Vstupuje do priznania DPH, ak áno, kam?
2.) Ak ju Slovák refakturuje Čechovi, čo treba vo faktúre uviesť, nejakú odvolávku na zákon o DPH, kam s ňou v priznaní DPH?

Vďaka.
Objednávateľ prepravy je SK, prepravca je CZ, samozdaňuješ
Slovák fakturuje ďalej prepravu - miesto dodania je ČŠ CZ oslobodenie podľa par. 16(4) Miestom dodania pri sprostredkovaní prepravných služieb tovaru medzi členskými štátmi, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je miesto začatia prepravy tovaru. Ak sprostredkovateľ dodá službu odberateľovi, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát začatia prepravy tovaru, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu sprostredkovateľ službu dodal.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Došlú faktúru samozdaním, to som chcela počuť, že čo s tým. A do ktorých riadkov priznania to dať?
A vo vystavenej faktúre, kde refakturujem tú prepravu uvediem "Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s možnosťou odpočítania dane." ?

Takto?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dada Pozri príspevok
Došlú faktúru samozdaním, to som chcela počuť, že čo s tým. A do ktorých riadkov priznania to dať?
A vo vystavenej faktúre, kde refakturujem tú prepravu uvediem "Miestom dodania služby je podľa § 15 resp. § 16 zákona o dani z pridanej hodnoty iný členský štát. Toto plnenie je uskutočnené s možnosťou odpočítania dane." ?

Takto?
r.08, r. 15

Doplňujem, prepáč, r. 09
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Čiže to je Poskytnutie služieb a tovarov, pri ktorých daň platí príjemca ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

klasické samozdanenie, výsledný vzťah 0,-
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

ermon Pozri príspevok
klasické samozdanenie, výsledný vzťah 0,-
Jasné, tovar ide do 07 a 16 a služby, čiže aj táto preprava do 09 a 15.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Len mi to nedá, tá preprava neprešla cez Slovensko, išlo to rovno z Talianska do Čiech. Aj na toto sa vzťahuje §69 ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dada Pozri príspevok
Jasné, tovar ide do 07 a 16 a služby, čiže aj táto preprava do 09 a 15.
áno, 09 základ dane-výstup, 10 daň- výstup, r. 15 daň vstup
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dada Pozri príspevok
Len mi to nedá, tá preprava neprešla cez Slovensko, išlo to rovno z Talianska do Čiech. Aj na toto sa vzťahuje §69 ?
Je to preprava medzi dvoma členskými štátmi alebo nie? Je Taliansko iný členský štát ako Česko? Je.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dada Pozri príspevok
Len mi to nedá, tá preprava neprešla cez Slovensko, išlo to rovno z Talianska do Čiech. Aj na toto sa vzťahuje §69 ?
Čo konkrétne máš na mysli v §69?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Už mi to je jasné.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dada Pozri príspevok
Už mi to je jasné.
Riešiš prepravu nie trojstranný obchod...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať