Zavrieť

Porady

Sprostredkovateľská činnosť

Prosím o radu:

XX je neplatcom dane, ide vystaviť FA na sprostredkovateľskú činnosť vo výške Sk 19 500,- . Treba k tomu urobiť nejakú zmluvu, alebo niečo podobné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Janza Pozri príspevok
    Prosím o radu:

    XX je neplatcom dane, ide vystaviť FA na sprostredkovateľskú činnosť vo výške Sk 19 500,- . Treba k tomu urobiť nejakú zmluvu, alebo niečo podobné?
    Ak by XX fakturoval mne za sprostredkovanie, tak by som k tomu chcel uzatvorit aj zmluvu o sprostredkovaní, mandátnu zmluvu, aby som mal daný náklad (výdavok) podložený v účtovníctve pre prípadnú daňovú kontrolu.
    Monika Kováčová
    Samozrejme, že treba vyhotoviť k faktúre za sprostredkovanie Zmluvu o sprostredkovaní. Zmluva je dôkazom, že spoločnosť si sprostredkovanie objednala, dohodla podmienky a až po podpise zmluvy, môže byť takáto faktúra nákladom (výdavkom) spoločnosti (živnostníka).

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    ermon Pozri príspevok
    Samozrejme, že treba vyhotoviť k faktúre za sprostredkovanie Zmluvu o sprostredkovaní. Zmluva je dôkazom, že spoločnosť si sprostredkovanie objednala, dohodla podmienky a až po podpise zmluvy, môže byť takáto faktúra nákladom (výdavkom) spoločnosti (živnostníka).
    Tiež som za to, že má byť zmluva alebo objednávka podkladom k fakturácii. Ale je povinná písomná forma? Je to niekde v zákone, že nestačí napr. ústna objednávka? Nie som za to, len čiste teoreticky by ma to zaujímalo.
    Monika Kováčová
    cloe Pozri príspevok
    Tiež som za to, že má byť zmluva alebo objednávka podkladom k fakturácii. Ale je povinná písomná forma? Je to niekde v zákone, že nestačí napr. ústna objednávka? Nie som za to, len čiste teoreticky by ma to zaujímalo.
    Samozrejme, máme niečo v zákone, konkrétne Obchodný zákonník: § 644


    Sprostredkovateľovi vzniká nárok na províziu, ak je uzavretá zmluva, ktorá je predmetom sprostredkovania.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-7089.html

    Tu je vzor zmluvy ....



    Doporučujem cez google ...napísať Sprostredkovateľská zmluva a tam je vzorov veľa z ktorých môžete čerpať ....

    Sprostredkovateľská činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.