Zavrieť

Porady

kurzové rozdiely - pomoc

viem ze sa tu o tom popisalo hodne aj som si tie prispevky presla ale stale v tom mam trochu zmatok jedine co sa chcem spytat je ze ak mam prijatu fa v cudzej mene pri vypise z uctu danu sumu preratam kurzom NBS v den kedy sa zrealizovala platba? a potom ju uhradim do PD v tejto sume? alebo v sume co mam na vypise ktora je samozrejme vyssia a dany rozdiel len vynulujem a nezauctujem do dennika?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vanilka Pozri príspevok
    viem ze sa tu o tom popisalo hodne aj som si tie prispevky presla ale stale v tom mam trochu zmatok jedine co sa chcem spytat je ze ak mam prijatu fa v cudzej mene pri vypise z uctu danu sumu preratam kurzom NBS v den kedy sa zrealizovala platba? a potom ju uhradim do PD v tejto sume? alebo v sume co mam na vypise ktora je samozrejme vyssia a dany rozdiel len vynulujem a nezauctujem do dennika?

    dakujem

    Neprerátavaš, výdavkom ovpl. základ dane je suma, ktorá odišla z účtu. Rozdiel oproti knihe faktúr neúčtuješ.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem velmi si mi pomohla bala som sa ze som to urobila zle totiz opravovala som to po svojej predchodkyni ta sumu na vypise davala do dennika ale este ten rozdiel davala na 25 do pokladne a mne sa to nezdalo

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    este by som sa chcela spytat ak mam blocky z pracovnej cesty v EUR a CZK tak ako ich zauctujem do nakladov v sume preratanej podla NBS? a taktiez mam kupu auta v hotovosti v EUR tak tam zauctujem tu sumu podla NBS a ten rozdiel /menil peniaze kurzom zmenarne/ nie?

    dakujem

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    musíš mať založenú valutovú pokladňu, prepočítavaš kurzom kedy si vydala peniaze, kurz zoberieš z NBS.

    Zostatok vo valutovej pokladni prepočítaš kurzom k 31.12.2007.
    Monika Kováčová
    vanilka Pozri príspevok
    este by som sa chcela spytat ak mam blocky z pracovnej cesty v EUR a CZK tak ako ich zauctujem do nakladov v sume preratanej podla NBS? a taktiez mam kupu auta v hotovosti v EUR tak tam zauctujem tu sumu podla NBS a ten rozdiel /menil peniaze kurzom zmenarne/ nie?

    dakujem
    nákup valút zo zmenárne = kurz zmenárne
    úhrada vozidla v hotovosti = kurz NBS

    rozdiel? nevznikne

    kurzové rozdiely - pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.