Zavrieť

Porady

Preprava v rámci ČR pre slovenskú firmu

Ahojte, potrebovala by som poradiť... už som prelúskala veľa príspevkov, ale nikde som nenašla niečo podobné alebo tomu dosť dobre nerozumiem 
Sme slovenská firma, platca DPH. Objednali sme si u českého prepravcu (platiteľ DPH v ČR) prepravu tovaru z Prahy do Brna. Odtiaľ tento tovar putoval už iným prepravcom k nám na SR.
Český prepravca, ktorý zabezpečoval prepravu z Prahy do Brna nám poslal faktúru s DPH. Prosím Vás, je to stále §16 z. o DPH? Alebo kde si o tom môžem prečítať?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    adus Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som poradiť... už som prelúskala veľa príspevkov, ale nikde som nenašla niečo podobné alebo tomu dosť dobre nerozumiem 
    Sme slovenská firma, platca DPH. Objednali sme si u českého prepravcu (platiteľ DPH v ČR) prepravu tovaru z Prahy do Brna. Odtiaľ tento tovar putoval už iným prepravcom k nám na SR.
    Český prepravca, ktorý zabezpečoval prepravu z Prahy do Brna nám poslal faktúru s DPH. Prosím Vás, je to stále §16 z. o DPH? Alebo kde si o tom môžem prečítať?

    ďakujem
    Myslím, že mal fakturovať bez DPH. Podľa § 16/1 druhá veta -miesto dodania by malo byť Slovensko.
    Podľa §16/2 sa za prepravu medzi EU rozumie aj čASť prepravy na území jedného štátu ak ide o prepravu medzi eu.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Tiež si myslím, že ste mu mali dať svoje slov. IČ DPH a mal fakturovať bez českej DPH. Ide o súčasť prepravy tovaru, nadobudnutého v ČR do SR.
    Monika Kováčová
    Zalezi, ako bola spisana objednavka: Prepravca CR mohol prepravu povazovat len za prepravu v CR - v tom pripade je miesto dodania CR, nakolko pre ceskeho prepravcu nejde o prepravu medzi clenskymi statmi EU.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Český prepravca mal postupovať podľa údajov v objednávke. Ak v nej nebolo uvedené, že sa jedná o súčasť prepravy medzi dvoma čl. štátmi, postupoval správne. Ak to bolo uvedené, jeho postup bol nesprávny. V oboch úprípadoch však požiadajte prepravcu o opravu základu dane a dane v zmysle prísp. 3.

    adus je offline (nepripojený) adus

    adus
    ďakujem vám všetkým. daný český prepravca dobre vie, kam ten tovar smeruje. budem sa musieť s ním dohodnúť.
    pekný večer

    Preprava v rámci ČR pre slovenskú firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.