Zavrieť

Porady

stravné

Dobrý deň SZČO si objednáva obedy u jednej stravovacej firmy kde jeden obed je 65 SK s DPH z toho DPH je 10,38 SK, chodí na pracovné cesty pričom nepresiahnu 12 hodín to znamená že má nárok na diety na jeden déň v hodnote 89 SK, ale keďže si dáva obedy u danej firmy môžem mu doúčtovať zvyšnú cenu na daný deň t.j. 89-65=24 alebo mam brať sumu 89-54,62= 34,38? Prosím poraďte mi či sa to môže takto kombinovať a ktorá suma sa má brať či s DPH alebo bez a či ma nárok na odpočet DPH z obeda? Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suma Pozri príspevok
    Dobrý deň SZČO si objednáva obedy u jednej stravovacej firmy kde jeden obed je 65 SK s DPH z toho DPH je 10,38 SK, chodí na pracovné cesty pričom nepresiahnu 12 hodín to znamená že má nárok na diety na jeden déň v hodnote 89 SK, ale keďže si dáva obedy u danej firmy môžem mu doúčtovať zvyšnú cenu na daný deň t.j. 89-65=24 alebo mam brať sumu 89-54,62= 34,38? Prosím poraďte mi či sa to môže takto kombinovať a ktorá suma sa má brať či s DPH alebo bez a či ma nárok na odpočet DPH z obeda? Ďakujem veľmi pekne
    Nie, takto sa to nedá. Stravné - stravovanie(preukázané, je v tomto prípade u platcu dph 54,62). Stravné sa môže poskytovať iba pri PC.

    suma je offline (nepripojený) suma

    suma
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, takto sa to nedá. Stravné - stravovanie(preukázané, je v tomto prípade u platcu dph 54,62). Stravné sa môže poskytovať iba pri PC.

    Takže mu môžem dať do nákladov len 54,62 na deň, KeĎ takéto obedy si dal od 09. 03. do 31. 03. a evidenciu jázd mu spravím v tomto období? Mám v tom zmätok...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.