Zavrieť

Porady

Doprava v Nemecku pre slov.odberateľa

Dobrý deň,

neviem si dať rady s dokladom za dopravu našich výrobkov v Nemecku.

Dodali sme výrobky do Nemecka prostredníctvom rakúskeho obchodníka. Po čase nám tieto výrobky reklamovali, s odberateľom sme sa nakoniec dohodli, že ich opravíme priamo u nich v Nemecku. Oni však tieto výrobky previezli do iného mesta, kde sa nakoniec oprava uskutočnila. Za túto prepravu (bola v rámci Nemecka) nám rakúska obchodná firma zaslala doklad (po nemecky je do BELASTUNG - v slovníku som si našla, že je to v preklade bremeno, záťaž), že nám stiahnu cenu prepravy z hodnoty našej faktúry za dodané výrobky. Je tam uvedená suma prepravy, ako krajina určenia Slovensko, suma je bez DPH, uviedli tam aj nase IČ DPH. Nie je tam uvedený ani dátum prepravy, len dátum vystavenia dokladu.
Rakúska firma je navyše registrovaná ako platiteľ DPH len v Nemecku.

Nie som si istá, či máme z toho platiť DPH, prípadne či si to môžeme aj následne uplatniť na odpočte. Neviete mi poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    [quote=jarkra;448245] Dobrý deň,

    (po nemecky je do BELASTUNG - v slovníku som si našla, že je to v preklade bremeno, záťaž), quote]

    Jarka,

    neviem ti síce pomôcť z ekonomickej stránky, ale prekladám z nemeckého jazyka aj odborné hospodarsko - ekonomické preklady, ak by si potrebovala môžem pomôcť v jazyku. Slovo "Belastung" má viacero významov, záleží aké sú ďalšie slovné spojenia.
    Okrem toho ak by si niekedy potrebovala pomôcť prekladám tiež odborné články, medicínske, technické, požiarna ochrana, CO, BOZP atď.

    Doprava v Nemecku pre slov.odberateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.