Zavrieť

Porady

Bolesti hlavy u dieťaťa

Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A na očnom ste boli? Mňa bolievala hlava a na očnom sa prišlo na to, že potrebujem okuliare.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katarina26 katarina26

katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

Aj ja som mala ten istý problém a tiež to vyriešili až okulire.
Takže hor sa na očné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pekný deń.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Boli, vychádzajú mu tuším štvrťky, ale nechcela mu ich lekárka ešte dať.
0 0
Alčalča Alčalča

Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

Som baba z veľkomesta
Ja mám so synom tie isté problémy. Má 12 rokov, taktiež bolo CT ok. Keď som išla na neurológiu, lekárka mi povedala, že je to migréna. Dala mi preňho lieky na ukľudnenie a Magne B6 ( vitamíny). Potom som šla s ním na alergológiu, tam mi lekárka povedala, aby som okamžite lieky na ukľudnenie vysadila, lebo sú to pre dieťa len zbytočné oblbováky. Že bolesti hlavy môžu byť aj z alergie. Tak mi dala lieky na alergiu. Momentálne neberie nič ( pretože keby som s ním išla ešte jednej lekárke, tak by už normálnu stravu ani nemusel konzumovať, zasýtil by sa liekmi), bolesti hlavy trochu ustúpili, keď je zle - dám mu Panadol extra. Najdôležitejšie je však piť veľa tekutín. Taktiež kola pomáha na cievy, i keď nie som zástancom toho, aby deti pili takéto nápoje. Skúste mu kúpiť Magne B6 a dávať mu to 1x denne. Niekedy pomôže i to a určite mu tým neublížite.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Tiež mi dala neurologička MagneB6 aj ten Panadol, je tomu len týždeň, ale zatiaľ ešte nemám výsledy. Včera som bola u homeopata. On mal názor, že je to psychického pôvodu, dal mu nejaké globulky, treba veľa piť, napr. aj levanduľový čaj. Mne je malého strašne ľúto, keď mi začne pišťať, že ho bolí hlava, ťažko sa na neho pozerá.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak ako píše Alčalča, aj môjho syna, keď bol malý, veľmi bolievala hlava. Bolo mu až na odpadnutie. Absolvoval v tom čase dostupné všetky možné vyšetrenia a nič. Až neurologičku napadlo sa opýtať, či sa mu niekedy nerobí kútik. Veru, že občas robil, ale my sme to pripisovali škôlke, že si deti navzájom pijú z pohárov. Vtedy ešte Magne nebolo(syn už má 30 r.), bral B-komplex a pomohol, takže u neho to bol nedostatok B vitamínov.
0 0
Alčalča Alčalča

Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

Som baba z veľkomesta
Je veľmi ťažké pozerať sa na vlastné dieťa, ako trpí. Môj syn dostal od neurologičky na ukľudnenie Peritol, bral ho asi 1,5 mesiaca, začal mať strašnú chuť do jedla (čo mi vyhovovalo), ale mám pocit, že mu to trochu pomohlo. Všetko to je asi o psychike toho dieťaťa. Homeopatiká sú taký zvláštny druh liekov, ktoré keď dieťaťu pomožu, vidíte to na tom, že sa jeho stav dočasne zhorší. Len i tu sa vybuduje časom určitá závislosť na týchto liekoch. Ale môžu pomôcť. Má váš syn ešte súrodenca?
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Je samojediný.
0 0
Alčalča Alčalča

Alčalča je offline (nepripojený) Alčalča

Som baba z veľkomesta
Napadlo ma, či tam nie sú nejaké trenice medzi súrodencami. Lebo u nás to funguje veľmi úspešne. Keď bral syn ten Peritol, tak ho starší syn nedokázal až tak vytočiť, ako teraz, keď nie je pod liekmi. Ale lekár má pravdu v tom, že problémy s hlavou sú veľmi často problémami psychickým. U nás sa to potvrdilo.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Vnučka sa tiež sťažuje na bolesti hlávky už asi 3 mesiace./má 6 rokov/ Predtým spadla, mysleli sme si my aj lekárka, že je to následok toho pádu. Nezdalo sa mi to, tak sme ju dali dôkladne vyšetriť a zistili, že má zanesené dutiny. Teraz berie antibiotiká a je jej lepšie. Po doužívaní liekov pôjde ešte na vyšetrenie na alergológiu. Bolenie hlavy je veľmi nepríjemné pre dospelého nie to ešte pre dieťa.
Moja sestra ked mala 60 rokov mávala také strašné bolesti, že už chcela skoncovať so životom. Zobrala som ju internistovi a ten zistil vysoký cholesterol a kázal jej dodržiavať pitný režim, čo pred tým nerobila, nebola smädná a hotovo. Po troch rokoch už ani nevie, čo je bolesť hlavy, cholesterol sa upravil a je fit a pomáha pri varovaní aj mojich vnúčat.
Naposledy upravil ALDA : 18.04.07 at 13:41
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Ja ako dieťa som trpela bolesťami hlavy práve vo veku 9 rokov. Žiadne vyšetrenia mi nerobili - bolo to veľmi dávno... Určite to bolo z môjho stresu z matematiky - pamätám si to presne - tým nechcem povedať, že som si bolesť vymýšlala, to nie, ale keď sa už neskúšala malá násobilka, bolesť prestala. Pitný režim však určite nič nepokazí.
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Myslela som že tento problém nemá až tak veľa detí ale teraz vidím že bohužial áno.Moja dcérka má 10 rokov a bolesti hlavy boli každodenné.Potom sme išli na neurológiu na vyšetrenie a pani doktorka povedala že to bude migréna, predpísala nám Stugeron tabletky dva krát denne a už po druhom týždni užívania je na tom lepšie.Ale poslala nás aj na psychologické vyš. a aj do dnešného dňa týždenne chodím s dcérkou do pedagogicko-psychologickej poradne a cití sa lepšie. Náš obvodný povedal že psychika môže vyvolať aj také problémi na čo by sme ani nemysleli. Deti teraz majú velmi veľa učiva v
škole ,preto každému odporučím tú poradňu skoro v každom meste je a pomôže to deťom, naučia ich ako sa učiť ,ako vyriešiť problémi medzi sebou atď. Držím všetkým palce,prajem Vám veľa trpezlivosti a vydržte bude to aj lepšie.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

SERVIS Pozri príspevok
Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
Dcéra mala podobné problémy, absolvovala EEG,CT, všetko bolo v poriadku. Ja som mala psychyku v keli,čo som stále nad tým rozmýšľala, nakoniec som išla na očné a zistili jej potrebu nosiť okuliare. Po čase bolo po problémoch.
Prajem skoré vyliečenie.
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Servis,chcem sa opýtať,ako to dopadlo so synom.Prešli mu tie bolesti hlavy?My máme teraz taký istý problém.9 ročný syn trpí od októbra takmer denne silnými bolesťami hlavy.Porobili mu vyšetrenia,zistili len zvačšené nosné mandle.Už je objednaný na operáciu,ale až 25.februára.Neurológ mu predpísal tabletky na migrénu,ale nezaberali.Vo štvrtok sme boli na kontrole,zmenili mu lieky,ale nič nepomáha.Je to skôr horšie.Dnes má celý deň také bolesti,že sa nedokáže ani učiť.Už nevieme,čo s ním robiť.Chcem poprosiť aj ostatných,ak má niekto s týmto nejakú skúsenosť, aby poradil.Ďakujem.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Práve teraz bojujeme s dcérou /10 rokov/s bolesťami hlavy. Asi pred rokom sa to začalo - na očnom dostala okuliare, na krčnom zistili, že má zapálené dutiny a na neurológii bolo všetko v poriadku.
Asi pred 2 mesiacmi sa to začalo zase - mala zapálené hrdlo, z neurológie nás poslali všade možne - na očnom jej už vysadili okuliare, na krčnom mala zase chytené dutiny, krv. obraz mala v poriadku, len zistili, že málo pije, lebo je veľmi zahustená. Boli sme na psychol. vyšetrení - všetko v poriadku. Boli sme na EEG - výsledok bude zajtra. Na neurológii sme dostali lieky PERSEN ... Na neurológii nám povedali, aby sme pozorovali, kedy ju boli ta hlávka - či to nebude aj zo školy, čo aj ja si myslím ... Dcéra nemá problémy v škole, učí sa dobre, ale nie vždy sa jej chce ísť do školy. Minule písali na každej hodine písomku /mali 7 hodín/... Aj tie ťažké tašky nepridávajú ku ich zdraviu ... Veľa rodičov sa sťažuje, že deti bolí hlava ...

Marta
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
je to urcite migrena, precitajte si toto
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

U syna to začalo bolesťami očí-zápal spojiviek,bolesťami hrdla a bruška,neskôr hlavy.Po odbere krvi mu zistili akútnu pankreatitídu-bol v nemocnici.Po infúziách všetky problémy prestali,ale po týždni znovu bolesti hrdla/ pričom zápal nemal/a hlavne bolesti hlavy,ktoré trvajú dodnes.EEG mal v poriadku.Užíva Sandomigran,Frontin,Tebokan a ešte mu dr. predpísala čipky a tabletky od bolesti-tie vôbec nezaberajú tak mu ich ani nedávam.O tom,že by to mohlo byť zo školy sme ani neuvažovali-tiež sa učí na samé jednotky.Žeby tam mohol byť problém?Momentálne riešim,čo bude zajtra,či bude schopný ísť do školy.Ak mu bolesti neprejdú do rána,pôjdeme asi znovu na neurol.,aj keď sme objednaní až o 6 týždňov.

Daniela
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Martin1998 Pozri príspevok
U syna to začalo bolesťami očí-zápal spojiviek,bolesťami hrdla a bruška,neskôr hlavy.Po odbere krvi mu zistili akútnu pankreatitídu-bol v nemocnici.Po infúziách všetky problémy prestali,ale po týždni znovu bolesti hrdla/ pričom zápal nemal/a hlavne bolesti hlavy,ktoré trvajú dodnes.EEG mal v poriadku.Užíva Sandomigran,Frontin,Tebokan a ešte mu dr. predpísala čipky a tabletky od bolesti-tie vôbec nezaberajú tak mu ich ani nedávam.O tom,že by to mohlo byť zo školy sme ani neuvažovali-tiež sa učí na samé jednotky.Žeby tam mohol byť problém?Momentálne riešim,čo bude zajtra,či bude schopný ísť do školy.Ak mu bolesti neprejdú do rána,pôjdeme asi znovu na neurol.,aj keď sme objednaní až o 6 týždňov.

Daniela

Je ešte v sledovaní s tou pankreatitídou? Netreba to zanedbať!
(Mnohí máme skúsenosť s bolesťou hlavy v súvislosti s bolesťou žalúdka)
Príčiny bolesti hlavy sú tak rôznorodé, že častokrát je veľmi ťažké utrafiť liek, ktorý pomôže. Skutočne veľké bolesti môžu byť pri častých prechladnutiach - zápaloch prínosových dutín. (osobná dlhoročná skúsenosť v detstve) i ostatné už horeuvedené skúsenosti ostatných.
Niekedy mávajú bolesti hlavy deti, ktoré sú v škole snaživé a dosahujú veľmi dobré výsledky, práve pre napätie, ktoré u nich vzniká preto, že nechcú zlyhať, chcú byť najlepšie, atď....

Dobrú skúsenosť mám s akupresúrou:
končeky prstov oboch rúk priložiť na vrch hlavy v smere od stredu medzi obočím dozadu - ako keby sme končekmi prstov urobili na vrchu hlavy chodníček. Pritlačíme zhruba na 5 sekúnd, uvoľníme, prsty ponechávame na mieste, opakujeme 3 - 5x.

Často pomôže, keď dlane trieme o seba, kým sa trochu ohrejú (ako by nám bola zima), potom jednu dlaň priložíme na čelo, druhú na hlavu zozadu, necháme chvíľu pôsobiť energiu z rúk, môžeme opakovať, oči môžu byť privreté, sústrediť sa na pokojné, pravidelné dýchanie.

Vyskúšajte, možno pomôže aj Vám .
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Základem diagnózy je důkladná osobní anamnéza. Ale někdy je stanovení diagnózy ztíženo tím, že pacient udává různé typy bolestí. V takových případech je vhodné mu doporučit, aby si zavedl deník, do které bude zapisovat povahu a trvání bolestí, okolnosti jejich výskytu a použité léky. Po několik týdnech bývá jasno. Varovným signálem je náhlá změna charakteru bolestí, u mladého i staršího pacienta: na místě je pak obzvláště důkladné vyšetření. Bolesti mohou provázet některá vážná celková onemocnění. Jsou-li jakékoli pochybnosti, je třeba vyloučit především mozkový nádor, meningitidu (zánět mozkových blan), subarachnoidální krvácení, temporální arteriitidu (zánět spánkové arterie), glaukom (zelený oční zákal), idiopatickou intrakraniální hypertenzí (vysokým nitrolebečním tlakem) a subakutní otravu oxidem uhelnatým. Na druhé straně je dosti častá mylná diagnóza „bolesti hlavy způsobené sinusitidou“, ačkoli pacient žádný zánět dutin nemá.
Tipy pro domácí péči: Stres můžeme překonat pomocí pravidelného cvičení, třeba jógy. Hodně pít! - nejméně 2 litry vody a tekutin denně! Hluboké dýchání, zejména v přírodě, zvyšuje zásobené mozku kyslíkem. Je třeba jíst hodně ovoce a zeleniny. Dostatečný přísun vitaminů a minerálů z potravy nahradí všechny multivitaminy. Je nutné vyloučit kofein (colové nápoje) a nikotin (u dětí pasivní příjem!!!). Kofein i nikotin zvyšují srdeční frekvenci avšak při příliš vysokých dávkách snižují odolnost vůči stresu, zvyšují popudlivost a zase nás dostanou zpět k bolesti hlavy.
Potravní doplňky: Vápník, hořčík, riboflavin, drmek (vitex jahňací), kozlík lékařský (valeriána lek.)
Léčivé rostliny: Heřmánek (rumanček), levandule, jmelí bílé (imelo biele). Petr
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Martin1998 Pozri príspevok
Servis,chcem sa opýtať,ako to dopadlo so synom.Prešli mu tie bolesti hlavy?My máme teraz taký istý problém.9 ročný syn trpí od októbra takmer denne silnými bolesťami hlavy.Porobili mu vyšetrenia,zistili len zvačšené nosné mandle.Už je objednaný na operáciu,ale až 25.februára.Neurológ mu predpísal tabletky na migrénu,ale nezaberali.Vo štvrtok sme boli na kontrole,zmenili mu lieky,ale nič nepomáha.Je to skôr horšie.Dnes má celý deň také bolesti,že sa nedokáže ani učiť.Už nevieme,čo s ním robiť.Chcem poprosiť aj ostatných,ak má niekto s týmto nejakú skúsenosť, aby poradil.Ďakujem.
Cez letné prázdniny sa fajn ukľudnil. Aj školu začal dobre, myslím že ho hlava bolela asi 2x, a to som ho vždy nechala doma. Ale vždy tomu predchádzali moje narážky, alebo otázky smerom ku škole. Ale také vážnejšie otázky. Myslím že ho to trápilo a hneď sa to prejavilo. Skrátka teraz "držím hubu". Ak keď mám chuť niečo povedať, spomeniem si aké bolesti chytí, tak sa radšej ukludním ja. Ale zase si nemysi že ho doma obletujeme a ofukujeme, ja aj skríknem a aj po zadku schytá. Poslúchať musí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať