Zavrieť

Porady

Bolesti hlavy u dieťaťa

Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

Ďakujem všetkým za odpovede a rady.Postupne vyskúšam.
My sme mali včera hororový deň.Ráno sme boli na neurologii.Syn dostal infúziu a nejakú silnú tabletku.Keď sme prišli domov,dostal ešte väčšie bolesti,až také,že behal po byte a plakal.Potom od únavy zaspal a keď sa zabudil,znovu bolesti.Dnes máme ísť na kontrolu,tak neviem,či už mu konečne pomôžu.

Daniela
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
este by som odporucala vysadit hry pred pc a dlhocizne sledovanie tv. skor by som dieta vzala na vzduch....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pridám našu skúsenosť - náš syn sa dosť často v noci budil na bolesti hlavy. Prešli sme očne, neurol=ogiu (mr, spánkové eeg), rehabilitácie na chrbticu.

Nakoniec sme vypozorovali, že problémy má vtedy, ked má na večeru čokolvek od múky - cestoviny, rožtek... Cez den mu to nevadilo, iba večer.
Tým chcem povedat, že možno by bolo dobré sa pozrieť aj po strave, či mu niečo nerobí problém
0 0
svetielko01 svetielko01

svetielko01 je offline (nepripojený) svetielko01

zena
SERVIS Pozri príspevok
Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
aj moj syn mava stale problem s bolestou hlavy , tiez mal vsetky vysetrenia v poriadku a vraj to moze byt aj zuzeny priechod dychacich ciest a tak nas odporucili na vybratie nosnych mandli, potom dam vediet ci nam to pomohlo, ja som sa tiez rozhodla navstivit aj ocneho, lebo jeho kazdodenna bolest lavy je neunosna pre neho aj pre nas, ked mu nevieme pomoct
0 0
Martin1998 Martin1998

Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

svetielko01 Pozri príspevok
aj moj syn mava stale problem s bolestou hlavy , tiez mal vsetky vysetrenia v poriadku a vraj to moze byt aj zuzeny priechod dychacich ciest a tak nas odporucili na vybratie nosnych mandli, potom dam vediet ci nam to pomohlo, ja som sa tiez rozhodla navstivit aj ocneho, lebo jeho kazdodenna bolest lavy je neunosna pre neho aj pre nas, ked mu nevieme pomoct


Viem presne o čom hovoríš.My sa už niekoľko mesiacov trápime s bolesťami hlavy nášho syna.Nepomáha mu nič.Najväčšie bolesti má večer a to zaspí niekedy až po polnoci.Začali sme chodiť na biofeedback a akupresúru.Ešte skúsime rehabilitácie krčnej chrbtice.Tiež sme objednaní na vybratie nosných mandlí,ale v súvislosti s častými zápalmi hrdla.Neurológ nám povedal,že nosné mandle nemajú nič spoločné s bolesľami hlavy,tak teraz neviem.My ideme vyberať 25.2.,daj vedieť ako ste dopadli,ak pôjdete skôr.
Dada.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pri takomto probléme je vždy nutná dôsledná diagnostika,pretože príčin môže byť množstvo,vačšinu ste spomenuli,ako napr.Problém neurologický,očný,zápal dutín,atd,atd.Ale skutočne najčastejšie bývaju u detí 2 príčiny a to bolesť tenzná,ktorá má podklad v psychike=snažím sa to vysvetliť čo najzrozumiteľnejšie a moc mi to nejde=vacsinou su to tie deti s pekným dlhým krkom,ktorý podvedome napínajú pri práci a tá bolesť vyplýva vlastne z krčnej chrbtice.Všimnite si aj vy na sebe ked sa sustredite ako máte stuhnutý krk.Tak aj deti a z toho ich bolieva hlava.Tam je cesta odkontrolovať počítač,telku a cvičenie či masáže,pouvoľnovať.2 príčina veľmi častá sú rastové bolesti aj končatín aj hlavy.Pokiaľ je dieťa od hlavy po paty vyšetrené a lekári nediagnostikuju nič,chodte za homeopatom na terenne nastavenie,sú tam dobré výsledky.Nekrmte deti liekmi proti bolesti zbytočne.A zaradiť do režimu Pilates alebo jogu,prípadne maséra,ale takého,čo vie čo robí.Nie nejakého rekvalifikovaného za 6 weekendov,krk u detí je veľmi zraniteľné miesto,rozhodne nedovoľte žiadne manipulácie v tej oblasti.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prečítala som si celú tému, pretože aj moja dcéra trpela bolesťami hlavy. Najprv sme navštívili očného lekára, nosí okuliare, problémy ostali. Navštívili sme zubnú lekárku, lebo jej v 13-tich začali ísť osmičky zuby, mala veľké bolesti, pol roka si masirovala ďasna až nakoniec sme ich dali vyoperovať, pretože tiež sme sa nemohli na to pozerať ako trpí. Skončili sme u ortopéda, kde zistili miernu skoliózu chrbtice. Naučili ju na rehabilitačnom pár cvikov, ktoré denne, podotýkam denne cvičí dodnes a hlávka ju nebolí.
Je to u každého dieťaťa individuálne. Možno náš príbeh niekomu pomôže.
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

Tuším všetky deti bolia hlavy.Keď som bola malá aj mňa stále neznesiteľne bolievala,vtedy sa nechodilo na vyšetrenia.Mám 3 deti tie tiež bolievala hlava.Dcéru dodnes tá je vysokoškol.Najčastejšie to býva z chrbtice.Najúčinnejšie je cvičenie,ale výsledok sa dostavý neskôr,ale dieťa ťažko donútite účelovo cvičiť a 10 min.nestačí.Mňa prestala hlava bolievať okolo 35 rokov keď som dlhodobo cvičila aerobik a kalanetiku.Spevnie svalstvo,ktoré drží chrbticu. Dcéra bola na tom s bolesťami hlavy veľmi zle,nespávala zvracala.Siahli sme po akupunktúre.Pomohlo aj na energiu aj s bolesťami hlavy.Pán doktor ju aj učil cviky na chrbticu.Je to výborný lekár,ktorý sa tomu venuje roky.Má ordináciu vo Váhovciach pri Galante,v Gabčíkove a v Bratislave. Mudr. Balázs - 0905659366.Jedno sedenie 200 SK.Chodili sme raz za týždeň asi 2 mesiace. Jedna nevýhoda je,že po čase to treba zopakovať.Ale výsledky boli okamžité.Skúste kto môžete,je to bez vedľ.účinkov až také drahé to nie je.Pán doktor je veľmi komunikatívny,poradí,povysvetľuje.Má síce také energickejšie správanie,ale to je jeho spôsob komunikácie netrba sa zľaknúť.Dcéra vždy po pol hodinke od neho odchádzala plná energie ako znovuzrodená.Vrele odporúčam!
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
SERVIS Pozri príspevok
Chcem Vás poprosiť o dobré rady. 9-ročný syn v poslednom čase asi pol roka trpí bolesťami hlavy. Niekedy raz za týždeň, nekedy aj každý deň. Raz viac, raz menej. CT mozgu má v poriadku, ani krvný obraz nič nenapovedal. Takže to bude asi psychického pôvodu. Školu veľmi neobľubuje. učí sa dobre. Čím by som mu mohla pomôcť, okrem ukludňujúcich rečí, to mu hovoríme stále. Ďakujem za každú radu.
Čaute!
Nestretli ste sa náhodou u dospievajúcich detí s bolesťami hlavy z nedostatku vápnika? Čítala som na webe, že jeho nedostatok môže spôsobovať aj bolesti hlavy.
damati
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Chcem ešte nadviazať na tému. Syn je vystresovaný zo školy, už 2 týždne má tik na oku a aj bolesti hlavy. Teraz zvažujem, že by som si našla psychológa a neľutovala by som ani čas či peniaze. Len mám takú malú nedôveru, ako to tam bude vlastne prebiehať. Bude do syna hučať - neboj sa, to zvládneš a pod.? Nemáte niekto skúsenosť, aké sú výsledky takýchto sedení?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
navštíviť neurológa a potom sa poradiť o ďalšom postupe s detským lekárom
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
SERVIS Pozri príspevok
Chcem ešte nadviazať na tému. Syn je vystresovaný zo školy, už 2 týždne má tik na oku a aj bolesti hlavy. Teraz zvažujem, že by som si našla psychológa a neľutovala by som ani čas či peniaze. Len mám takú malú nedôveru, ako to tam bude vlastne prebiehať. Bude do syna hučať - neboj sa, to zvládneš a pod.? Nemáte niekto skúsenosť, aké sú výsledky takýchto sedení?
ked som bola malá thak som bola u psychológa a bola som asi 5čka na ZŠ tiež zo zravotných dôvodov, bola na mna veľmi milá,nekričala to si dovoliť nesmie, test robila pomocou rôznych hier a cvičení,len treba nájsť nejakého dobrého detského psychológa, a u neurológa ste už spolu boli?
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Neurologicky je všetko ok, to máme dávno za sebou, dokonca už bol pár krát aj u psychlóga, ale veľmi mu to nedalo. SKúsila by som iného, veď viete ako je to pozerať sa na trpiace dieťa.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
SERVIS Pozri príspevok
Chcem ešte nadviazať na tému. Syn je vystresovaný zo školy, už 2 týždne má tik na oku a aj bolesti hlavy. Teraz zvažujem, že by som si našla psychológa a neľutovala by som ani čas či peniaze. Len mám takú malú nedôveru, ako to tam bude vlastne prebiehať. Bude do syna hučať - neboj sa, to zvládneš a pod.? Nemáte niekto skúsenosť, aké sú výsledky takýchto sedení?
Najstarší syn začal v prvom ročníku pokašliavať. Všetky vyšetrenia boli v poriadku, tak lekárka usúdila, že to bude nervového poriadku, tak sme navštívili psychológa a tu som zažila prekvapenie. Predpísal mu nejaké lieky na ukľudnenie, ktoré som hneď odmietla a keď písal správu, tak som si všimla, že lekár robí to isté, čo môj syn. Začal športovať-hrať futbal a prešlo mu to.
Takže sme to prekonali rozprávaním sa doma o škole, čo som aj ja zažila ako prváčka a pod. Aj bez liekov sme to zvládli.
Moja vnučka mala tiež problémy s bolesťou hlavičky-8 ročná. Absolvovala všetky vyšetrenia a našťastie boli v poriadku, tiež sme s ňou komunikovali viacej ako predtým a po čase jej to prešlo, ale hlavne začala pravidelne športovať, je dobrá lyžiarka, plavkyňa a tenistka. Na jeseň si zlomila rúčku, následkom čoho mala pauzu, trošku pribrala, začala žmurkať a keď sa z toho dostala, zasa je všetko OK.
Držím palce, aby ste našli riešenie, ako mu pomôcť.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zrak má v poriadku?
Syn mal tiež často problémy s bolesťou hlavy....,raz sme u lekára zaháňanali dlhý čas s čítaním ŠPZ na autách a keď som zistila, že ich nevidí prečítať, navštívili sme očnú lekárku, ktorá mu predpísala okuliare a od vtedy sa nikdy nesťažoval na bolesti hlavy.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
SERVIS Pozri príspevok
Neurologicky je všetko ok, to máme dávno za sebou, dokonca už bol pár krát aj u psychlóga, ale veľmi mu to nedalo. SKúsila by som iného, veď viete ako je to pozerať sa na trpiace dieťa.
skús očného, mna tiež ako malu bolela hlava a potom zistili,že nevidím dobre. po čase sa mi to upravilo a dnes vidím ako jastrab aj to čo by som nemala treba len nájsť príčinu držím palce
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Júj, decká, on má všetko pobehané a v poriadku. On sám mi povie, že sa bojí že dostane zlú známku a vtedy má pocit ako keby sa mal svet zrútiť. Je to skrátka v ňom a nemôžem mu to vyhovoriť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

SERVIS Pozri príspevok
Júj, decká, on má všetko pobehané a v poriadku. On sám mi povie, že sa bojí že dostane zlú známku a vtedy má pocit ako keby sa mal svet zrútiť. Je to skrátka v ňom a nemôžem mu to vyhovoriť.
bolestami hlavy trpelo aj nase dieťa. Tiež sme pobehali všetko.

Ale okrem toho sme mali taky problem, ze nedokazal ostat sam ani u starej mamy. Bol v nom nejaky blok, ci jak by som to nazvala. Boli sme aj u psychologa, pokecali sme si, ale nejaky uspech sme nezaznamenali.

potom sme na odporucenie znamej absolvovali jednu alternativnu terapiu a stal sa v podstate "zazrak" - okamzite z tej terapie v ten isty den ostal spat u starej mamy. A aj niektore ine problemy sa "vyjasnili". Samozrejme, ze nie vsetko, ale nam aj toto pomohlo.
0 0
martinka571 martinka571

martinka571 je offline (nepripojený) martinka571

Alergie vyvolávajú migrénu. Skús ho dať vyšetriť u alergologa kožnými a krvnými testami.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

ALe on je stresový typ, bolesti má vyslovene zo strachu zo školy! Alergický nie je na nič, všetky výsledky mal dobré.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať