Zavrieť

Porady

Očkovanie proti hepatitíde v zdrav.ambulancii

Poprosil by som Vás o názor. V špeciálnej ambulancii prichádza personál (lekárka a aj sestrička) do denného styku s krvou (odber). Je zvýšené riziko nákazy. Je možné daňovo uznať sériu očkovania proti hepatitíde A,B?
Viem, že podľa zákona o cestovných náhradách očkovanie sa uznáva ako daňový náklad v prípadoch, keď zamestnanec je vyslaný do rizikových krajín, ale ako je to v ambulancii?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Podľa môjho názoru ide o výdavok daňový. (mnoho našich občanov sa dáva očkovať proti hepatitíde, aj keď nechodí do rizikových krajín, môžu sa chytiť kdekoľvek, napr. pri čistení kanalizácie...) a taký doktor je ohrozený dosť, veď prichádza do styku s kadekým..

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nie som presvedčená o tom , že by to mohol byť daňový náklad.resp.výdavok . Ak sa napríklad podnikateľ zaočkuje voči čomu koľvek v rámci nášho územia nemám teraz na mysli zahraničie , tiež si to nemôže uplatniť v nákladoch resp.výdavkoch ...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    betka Pozri príspevok
    Podľa môjho názoru ide o výdavok daňový. (mnoho našich občanov sa dáva očkovať proti hepatitíde, aj keď nechodí do rizikových krajín, môžu sa chytiť kdekoľvek, napr. pri čistení kanalizácie...) a taký doktor je ohrozený dosť, veď prichádza do styku s kadekým..
    Ďakujem

    Zita5 Pozri príspevok
    Nie som presvedčená o tom , že by to mohol byť daňový náklad.resp.výdavok . Ak sa napríklad podnikateľ zaočkuje voči čomu koľvek v rámci nášho územia nemám teraz na mysli zahraničie , tiež si to nemôže uplatniť v nákladoch resp.výdavkoch ...
    Ide o rizikové povolanie, resp. podnikanie a nie o bežné.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    smith ja to chápem že ide o rizikové povolanie . Ja budem rada , ak sa k tomu niekto ešte vyjadrí , ja som môj názor vyjadrila , možno ma niekto presvedčí , lebo tých rizík vidím dosť v podnikaní .

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Pri rizikových skupinách by očkovacia látka mala byť hradená z verejného zdravotného poistenia bez doplatku takže by to mal byť aj daňovo uznaný výdavok.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bepo Pozri príspevok
    Pri rizikových skupinách by očkovacia látka mala byť hradená z verejného zdravotného poistenia bez doplatku takže by to mal byť aj daňovo uznaný výdavok.
    Mám klientku - lekárku, ktorá mne dnes položila horeuvedenú otázku. S tým, že očkovanie a preočkovanie (3x) ju vyjde tak na 7 až 8 tisíc Sk. Preto sa teraz zaujímam o možnosti uplatniť si v daňových nákladoch.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Zajtra sa na to pozriem ale nech si to dá napísať na recept od obvodnej lekárky s indikáciou zdravotnícky personál, ja si myslím že by to mal byť daňovo uznaný náklad ak sa rozhodne kúpiť si to za vlastné.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    bepo Pozri príspevok
    Zajtra sa na to pozriem ale nech si to dá napísať na recept od obvodnej lekárky s indikáciou zdravotnícky personál, ja si myslím že by to mal byť daňovo uznaný náklad ak sa rozhodne kúpiť si to za vlastné.
    Ďakujem. Tiež sa k tomu prikláňam, vychádzam už len z toho, že napr. v nemocniciach personál ktorý pracuje na inf.odd. je povinne očkovaný.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak je daňovým výdavkom SZČO očkovanie pre hepatitídu, kt. má predmet podnikania napr. vodoinstalatér, kt. sa neustále brble v špine a ostatnom svinstve, tak prečo nie pre lekárov.

    Lekár má predmet svojej činnosti poskytovanie zdravot. starostlivosti...., a tiež sa môže nakaziť ľahko hlavne pri výkone svojej činnosti, a ak sa nezaočkuje a chytí hepatitídu,. nemôže ísť do ordinácie, nemôže ošetrovať, nebude dosahovať príjem, súvisí to priamo s jeho povolaním.
    Ja ako účtovníčka si nedám ako VOZD, pretože ako sa ja môžem nakaziť, keď nie som v styku s krvou, pacientami..., nie je to môj výdavok, kt. súvisí so zabez., dos, udrž. mojich príjmov,, ale lekárkyn pravdepodobne je.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    betka Pozri príspevok
    Ak je daňovým výdavkom SZČO očkovanie pre hepatitídu, kt. má predmet podnikania napr. vodoinstalatér, kt. sa neustále brble v špine a ostatnom svinstve, tak prečo nie pre lekárov.

    Lekár má predmet svojej činnosti poskytovanie zdravot. starostlivosti...., a tiež sa môže nakaziť ľahko hlavne pri výkone svojej činnosti, a ak sa nezaočkuje a chytí hepatitídu,. nemôže ísť do ordinácie, nemôže ošetrovať, nebude dosahovať príjem, súvisí to priamo s jeho povolaním.
    Ja ako účtovníčka si nedám ako VOZD, pretože ako sa ja môžem nakaziť, keď nie som v styku s krvou, pacientami..., nie je to môj výdavok, kt. súvisí so zabez., dos, udrž. mojich príjmov,, ale lekárkyn pravdepodobne je.
    A čo keĎ klient už je nakazený, len o tom nevie a prevezmeme papiere

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Myslím, že keď dokáže preukázať daňovej kontrole, že prichádza do styku s infekciami, proti kotrým sa dáva zaočkovať nebude spochybnená daňová uznateľnosť týchto výdavkov. Zároveň ako argumentáciu by som použil to, že pri nakazení hepatitídou sa väčšinou jedná o celoživotný boj - resp. ochorenie - je to forma investície proti výpadku budúcich príjmov.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Takže očkovanie je plne hradené určitým skupinám obyv iba pri očkovaní na hepatitídu A a nie na A a B takže si to musí sama plne uhradiť ale to nič nemení na uznateľnosti nákladu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.