Zavrieť

Porady

Skladová evidencia v reštauráciách

Dobrý večer, začínam účtovať FO, ktorá má reštauračné zariadenie. Ako príjmy má tržby v knihe pokladnice a ako výdaje má bločky z nákupov platených v hotovosti. Neviem ako mám viesť sklad. FO tvrdí, že doteraz dával každý nákup potravín priamo do spotreby. Ja si myslím, že by sa z každého nákupu mal urobiť príjem /príjemka/ a pri čerpaní výdaj /výdajka/, aby bol v tom nejaký prehľad. Napr. kúpi 10 ks vajec - príjemka, predá omeletu z 5 ks vajec - výdajka. Tiež mi nieje jasné, ako to bude vyzerať v peňažnom denníku. VOZD ako nákup materiálu a POZD ako tržby za predané výrobky? Ešte raz opakujem, že s tým nemám žiadne skúsenosti, preto prosím o radu a aj iné súvisiace informácie všetkých dobrých poraďákov. Ďakujem už vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Slavenka, čo dodať....máš pravdu.
    Riadne príjemka, výdajka.....a samozrejme by mal mať normy na jedlá, ktoré ponúka, aby si vedela, aký materiál vydať zo skladu. Z registračnej pokladne by Ti mal vytlačiť tzv. "tovarovú pásku", ktorá sa hodnotovo rovná s páskou ktorú si lepí podnikateľ do knihy.

    Na tejto "tovarovej páske, by si mala mať rozpis, podľa toho ako má nahodené PLU, a podľa nej urobiť výdaj zo skladu

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Dám Ti príklad:
    Môj klient mi dodá tovarovú pásku na ktorej je za celý mesiac koľko predal a to napr.:
    1. Presso káva 200 x
    2. Presso káva s mliekom 30 x

    atd.

    a ja mu urobím výdajku zo skladu:
    1. - 200 X /7 g káva, + 2 sáčky cukru/
    2. - 30x /7 g káva + 2 sáčky cukru + 1 smotánka/

    atd.

    Mám program MRP a dajú sa tam robiť tzv. "zložené karty"....keď si ich dobre založím, tak tiež len nahadzujem 200 krát presso káva a automaticky sa mi odpočíta z karty "káva" aj z karty "cukor" potrebné množstvo.

    joni102 je offline (nepripojený) joni102

    joni102
    Niektore softy podporuju aj tzv skladove karty typu "Receptura" tam si potom mozes nahodit z coho sa dane jedlo sklada, napr. bravcovy rezen, a vsetky polozky kt. sa pouziju sa v skladoch odpisu.

    Skladová evidencia v reštauráciách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.