Zavrieť

Porady

dohoda o vykonani práce

Dobry den, chcela by som sa poradit: manzel chce zamestnat na dohodu známeho ktorý je študent, je pre neho výhodnejšie uzavrieť s ním DoBPŠ alebo DoVP, je v tom nejaký rozdiel, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stecova Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa poradit: manzel chce zamestnat na dohodu známeho ktorý je študent, je pre neho výhodnejšie uzavrieť s ním DoBPŠ alebo DoVP, je v tom nejaký rozdiel, dakujem
    Je rozdiel. Študenti pracujú prevažne na DoBPŠ. Na DoVP je maximálny počet hodín ročne 300.- Na brigádu je obmedzený v priemere 20 hod. týždenne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nadväzujem na otázku. Z DoBPŠ sa platí okrem úrazového poistenia aj GF? Ak v programe nahodím typ zmluvy tak ráta iba ÚP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Nadväzujem na otázku. Z DoBPŠ sa platí okrem úrazového poistenia aj GF? Ak v programe nahodím typ zmluvy tak ráta iba ÚP.
    Zamestnávateľ platí GP 0,25% a ÚP 0,8%.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ďakujem. Idem to nastaviť.

    Pýtam sa preto, leba na drakovi som niečo zaregistroval, že z DoBPŠ sa platí GP iba u tých zamestnávateľov, na ktorých môže byť vyhlásený konkurz. Ak som to dobre pochopil. Dúfam, že som nevypotil môc veľkú hlúposť.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 19.04.07 at 13:26

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Ďakujem. Idem to nastaviť.

    Pýtam sa preto, leba na drokovi som niečo zaregistroval, že z DoBPŠ sa platí GP iba u tých zamestnávateľov, na ktorých môže byť vyhlásený konkurz. Ak som to dobre pochopil. Dúfam, že som nevypotil môc veľkú hlúposť.
    No, je nie je to správne. Možno si len nedočítal poriadne.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    smith Pozri príspevok
    Ďakujem. Idem to nastaviť.

    Pýtam sa preto, leba na drokovi som niečo zaregistroval, že z DoBPŠ sa platí GP iba u tých zamestnávateľov, na ktorých môže byť vyhlásený konkurz. Ak som to dobre pochopil. Dúfam, že som nevypotil môc veľkú hlúposť.
    Ale je pravda, že GP neplatia všetci.
    Napr. ani my, sme štátna orgaizácia, a vôbec neplatíme do GP, ani z dohôd ani za zamestnancov.

    dohoda o vykonani práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.