Zavrieť

Porady

uhrada zo sukr.uctu-co s tym

prepacte, ze sa motam okolo uctov, ale naozaj neviem ako co najlepsie zauctovat (som uz aj platca DPH) uhradu SW v sume 615,/ EUR zo dna 6.3.07.
Uhradu som nedopatrenim urobila z mojho sukromneho zahranicneho uctu, z ktoreho mi nechodia vypisy. Od banky mam iba potvrdenie o prikaze na uhradu a potvrdenie o samotnej uhrade.

Mam to do PD zauctovat kurzom NBS dnom uhrady? a dat to ako vydavok v hotovosti alebo ako bankovy vydavok (ale potom z ktorej banky, kedze to nebolo uhradene z mojho slovenskeho podnikatelskeho uctu)?

Uctujem v Alfe - tam mam zadany iba slovensky ucet.

Budem velmi vdacna za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Myslím, že by sa to dalo urobiť takto:
    v deň úhrady vlastný vklad do pokladne v EUR, prepočet NBS na SK v sume, ktorá bola zaplatená z účtu.
    Potom úhradu v hotovosti - zase EUR prepočet kurzom NBS v deň úhrady. Potom bude účtovanie len v slovenských korunách ako je zadaný účet v Alfe.

    dotaz je offline (nepripojený) dotaz

    dotaz
    Vdaka .
    takze navrhujes v jeden den spravit vklad v EUR v hotovosti a zaroven uhradu v EUR z valutovej pokladne (?)- obidve prepocitane kurzom NBS.

    Nebudu po mne danovaci chciet doklad o nakupe EUR zo zmenarne?
    Vlastne preco by aj mali, ved som ich mohla kupit skor a do podnikania vlozit az 6.3.

    A ako doklad o zaplateni prilozim vypis z mojho sukr.zahranicneho uctu???
    Naposledy upravil dotaz : 19.04.07 at 11:28

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Prepáč, že odpovedám až teraz, skôr som sa nedostala k počítaču. Áno, navrhujem to tak, doklad o kúpe nemusíš mať pretože si to kupuješ pre seba, vložíš to do korunovej pokladne, preto ten prepočet, nie valutovej, tú nemáš.
    Urobíš normálne PPD - vlastný vklad podnikateľa v sume 615,- EUR - to prepočítaš kurzom NBS na koruny a zároveň v ten deň urobíš úhradu cez VPD - takisto 615,- EUR prepočítaš na koruny - musí to byť presne tá istá suma. Takto sa Ti to vyrovná a nemusíš mať valutovú pokladňu. Bežne to tak robíme a nikto nám to nevytkol. Doklad dáš buď ten výpis alebo faktúru, ktorú si hradila alebo iný doklad, ktorý máš vlastne k tej úhrade. Ja mávam takto faktúry a priložím ich k VPD.
    Teraz musím vypnúť počítač, ale zajtra si to pozriem, ak Ti bude niečo nejasné.

    dotaz je offline (nepripojený) dotaz

    dotaz
    Dakujem za ochotu aj v takuto hodinu
    prepac. budem sa pytat ako blba, ale doteraz som zo zahranicnymi uhradami nepracovala (a este som si to takto domotala):
    takze do pokladne vlozim v Sk taku sumu, co zodpoveda 615,- EUR ako vklad podnikatela a zaroven v ten isty den rovnaku sumu Sk vyberiem a vo VPD uvediem uhradu SW(615,- Eur a prislusny kurz NBS)?
    Hovoris, ze sa to takto robi bezne? totiz mam takuto platbu v "zalohe" este zo zaciatku aprila.

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Naozaj to robím bežne, bežne pre mňa znamená pár krát do roka, kvôli čomu sa nám neoplatí viesť valutovú pokladňu alebo dokonca niekoľko valutových pokladní - musela by som mať EUR, USD, CZK a pod. takto mi stačí korunová pokladnica. Ja tak robím úhradu faktúr a zápočty a je to tak v poriadku. K tomu VPD by som radšej priložila faktúru ak máš alebo doklad, ktorý bolo treba zaplatiť ako výpis z účtu. Prepáč, neviem ako sa sem vkladajú tie srandičky, ale neboj sa, je to tak v poriadku. Máme to skontrolované aj daňovým poradcom.
    Ahoj

    uhrada zo sukr.uctu-co s tym

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.