Zavrieť

Porady

Dve pracovné zmluvy u jedného zamestnávateľa a odvody

Prosím o radu - ak ma zamestnanec pracovnu zmluvu na dobu neurcitu a zaroven s nim zamestnavatel uzatvori dalsiu PZ na inu cinnost na 1 mesiac. V odmene je vysoka ciastka - pocula som, ze odvody do SP su v tom pripade nizsie. Vie o tom niekto nieco - prosim!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    darvas Pozri príspevok
    Prosím o radu - ak ma zamestnanec pracovnu zmluvu na dobu neurcitu a zaroven s nim zamestnavatel uzatvori dalsiu PZ na inu cinnost na 1 mesiac. V odmene je vysoka ciastka - pocula som, ze odvody do SP su v tom pripade nizsie. Vie o tom niekto nieco - prosim!!!
    1.
    §138 ods. 16 zákona o sociálnom poistení.

    2.
    Eitketa Porady (http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886) bod 6:

    "6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil."

    3.

    Čudujem sa zamestnancovi, ktorému nevadí, že mu takto zamestnávateľ negatívne ovplyňuje budúce dávky zo sociálneho poistenia. Tá odmena musí byť asi poriadne vysoká

    darvas je offline (nepripojený) darvas

    darvas
    Dakujem za pomoc - prave preto sa pytam, aby som nerobila chyby - apropo - hladala som podobny pripad, ale nenasla som - nechodim tu casto. Este raz dakujem!

    darvas je offline (nepripojený) darvas

    darvas
    Chcem sa opytat na suvislosti s PZ a Dohodou. Ak je zamestnanec na riadny prac pomer a zaroven ma dve dohody o vykonani prace - moze mat v jednej z nich aj odmenu v dost vysokej ciastke - takto som mala poradene - tu sa uistujem. Dakujem.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    darvas Pozri príspevok
    Chcem sa opytat na suvislosti s PZ a Dohodou. Ak je zamestnanec na riadny prac pomer a zaroven ma dve dohody o vykonani prace - moze mat v jednej z nich aj odmenu v dost vysokej ciastke - takto som mala poradene - tu sa uistujem. Dakujem.
    Výška odmeny na dohodu nie je nikde ohraničená, môže byť v akejkoľvek výške pokiaľ s tým obe strany súhlasia

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    darvas Pozri príspevok
    Chcem sa opytat na suvislosti s PZ a Dohodou. Ak je zamestnanec na riadny prac pomer a zaroven ma dve dohody o vykonani prace - moze mat v jednej z nich aj odmenu v dost vysokej ciastke - takto som mala poradene - tu sa uistujem. Dakujem.
    Odmenu môže mať aj vyššiu ako má mzdu z PP. Len v tej dohode musí byť iná pracovná náplň ako má v PZ uvedené, ak PZ a DoVP je u toho istého zamestnávateľa.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 03.05.07 at 08:20 Dôvod: Doplnenie.

    Dve pracovné zmluvy u jedného zamestnávateľa a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.