Zavrieť

Porady

Dan z príjmu

Ahojte vsetci, mam "taky maly problem" - uctujem v JU od 8/06, za obdobie 1-11/06 bol majitel firmy normálne zamestnaný - zabudla som do DzP doplnit polzky tykajuce sa uhrnu zrazenych a vyplat.prijmov. Do ktorej kolonky v DzP mam tieto polozky dopisat? Vopred dakujem za radu a pomoc..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Neviem či som dobre porozumela príspevku,ale asi máš na mysli závisl.činn.,ktorú si neuviedla v DP typ B?Ak je to tak ,treba podať dodat.DP a uviesť v DP v V.odd.závisl.činn.príjmy,poistné a zákl.dane z §5 ZDP.

    akciovka je offline (nepripojený) akciovka

    akciovka
    No, mala som na mysli normalny prijem od zamestnavatela - majitel firmy do 11/2006 bol i zamestnany a porpi tom vykonaval podnikat.cinnost.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    akciovka Pozri príspevok
    No, mala som na mysli normalny prijem od zamestnavatela - majitel firmy do 11/2006 bol i zamestnany a porpi tom vykonaval podnikat.cinnost.
    Normálny príjem zo zamestnania je príjem podľa §5 zo závislej činnosti. Tak ako je uvedené v príspevku od vikinky

    akciovka je offline (nepripojený) akciovka

    akciovka
    Takže to mám napísať do r.33 DzP?len sa uistujem, do toho riadku som to totiz napisala...takisto i priznany a vyplat.bonus na deti - kam napisat bonus vo vyske 1 mesiaca na 2 deti?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Úhrn príjmov zo závisl.činn.do r.33,a následne z r.35 zákl.dane do r.58 v IX.odd.a súčet zákl.dane z § 5 a z §6 v r.68 .Vypl.daň.bonus od zamestnávateľa do r.94.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.