Zavrieť

Porady

vystavený zahraničný dobropis

Prosím o rýchlu a dobrú radu. Mám vystavený zahraničný dobropis do Česka v SKK k faktúre z minulého roka. Na dobropise je napísané, že tovar je vrátený do skladu v mesiaci január 2007. Daňová povinnosť je na dobropise - 13.3.2007. Teda tento dobropis sa zaúčtuje naozaj v marci, alebo by to malo byť v mesiaci január?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Marcela16 Pozri príspevok
    Prosím o rýchlu a dobrú radu. Mám vystavený zahraničný dobropis do Česka v SKK k faktúre z minulého roka. Na dobropise je napísané, že tovar je vrátený do skladu v mesiaci január 2007. Daňová povinnosť je na dobropise - 13.3.2007. Teda tento dobropis sa zaúčtuje naozaj v marci, alebo by to malo byť v mesiaci január?

    § 25
    Oprava základu dane
    Na začiatok


    (3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane,a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane

    Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

    Marcela16
    Keď som dobre pochopila tak by to malo byť v januári???? Ale mohla by to urobiť tak, že tú vetu z dobropisu vymaže a urobí príjemku v marci?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    O dobropise sa účtuje dňom vystavenia na strane dodávateľa a dňom jeho prijatia / obdržania na strane odberateľa.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Doklad si obdržala v marci aj oprava bola vykonaná v marci,takže zaúčtovať s dátumom 13.3.

    beatad je offline (nepripojený) beatad

    beatad
    Prosím o radu.
    Mám vystaviť dobropis do ČR za tovar vrátený 18.6.2007.
    Otázky:
    Dátum vystavenia faktúry: 16.7.2007 ?
    Dátum zdaniť.plnenia: 16.7.2007 ?
    Kurz : deň zdaniť.plnenia pôvodnej faktúry ?
    Ďakujem.

    beatad je offline (nepripojený) beatad

    beatad
    Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    Ešte jedna otázka, do ktorého riadku DP mám napísať dobropisovanú sumu keď sa jedná o vrátenie vyvezeného tovaru ?
    Do r.7, alebo 23 základ - ale na r.24 DPH nie???
    Ďakujem

    vystavený zahraničný dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.