Zavrieť

Porady

inventarizácia pokladne paušálistu

Chcela by som sa opýtať, či sa musí robiť inventarizácia pokladne daňovníka, ktorý uplatnuje paušálne výdavky. V zákone o účtovníctve som to nenašla, nie je to tam konkretne napísané v § 29 a 30. Má s tým niekto skúsenosti.
Myslím, že to nie je treba, veď je to logické. Nemá ani majetok.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Daňovník, ktorý si uplatňuje výdavky % z príjmov nemá povinnosť viesť účtovníctvo, nie je účtovnou jednotkou a preto neinventarizuje svoj majetok a záväzky. Vedie len evidenciu podľa zákona o dani z príjmu.
    Monika Kováčová
    monyka Pozri príspevok
    ... V zákone o účtovníctve som to nenašla, nie je to tam konkretne napísané v § 29 a 30.
    Dobre logicky uvažuješ a preto to ani nemôžeš z dôvodov, ktoré som uviedla v prísp. č. 2 ani nájsť v zákone o účtovníctve

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    § 6 ods. 10 koniec odseku: "Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsbom je povinný viesť evidenciu o prijmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach." - toto si myslel, však?

    inventarizácia pokladne paušálistu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.