Zavrieť

Porady

Hľadám účtovníčku - Bratislava II (Nivy, Ružinov)

copy copy

copy je offline (nepripojený) copy

Som živnostník, plátca DPH. Hľadám samostatnú účtovníčku v Bratislave, najlepšie Nivy a blízke okolie (nie účtovnú firmu), na externé vedenie môjho účtovníctva. Pohodovú a zodpovednú pani či slečnu, ktorá so mnou bude komunikovať hlavne o mojom účtovníctve, a nie o tom, že koľko má roboty s inými klientami, kto jej čo nedoniesol, že ju raz z toho porazí, a podobné divadlá.
Naposledy upravil copy : 26.04.07 at 07:34
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Asi máš naštudovanú tému " Perličky účtovnej kancelárie" .
Takže hľadáš účtovníčku do pracovného pomeru?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
K téme "Perličky..." by nám účtovníkom mal Richard prideliť heslo pre vstup a ostatným vstup zakázať ,ináč sme stratené....

Ale súhlasím s copy.
0 0
copy copy

copy je offline (nepripojený) copy

Nie, hľadám niekoho na externé vedenie účtovníctva. Nemám žiadnych zamestnancov, a za posledné dva roky je moja podnikateľská činnosť minimálna. Tento rok by som živnosť rád ukončil.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
copy Pozri príspevok
Nie, hľadám niekoho na externé vedenie účtovníctva. Nemám žiadnych zamestnancov, a za posledné dva roky je moja podnikateľská činnosť minimálna. Tento rok by som živnosť rád ukončil.
Dobrá perspektíva pre novú účtovníčku
0 0
copy copy

copy je offline (nepripojený) copy

alda: tym som chcel povedat to, ze nemam haldu dokladov. Nic ine.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Lenže keď chceš externú účtovníčku, tak to už je firma , napr. zo živnostenským listom ...
0 0
copy copy

copy je offline (nepripojený) copy

Johanka: neviem ci je to vhodne sem pisat, ale vies kolko uctovnikov (aj tych, co maju na svoju cinnost ZL alebo s.r.o) funguje systemom "cash a bez dokladu"? Tak ci tak, pred danovym uradom zodpovedam za spravnost mojho uctovnictva ja, alebo ako to vlastne je?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

copy Pozri príspevok
Johanka: neviem ci je to vhodne sem pisat, ale vies kolko uctovnikov (aj tych, co maju na svoju cinnost ZL alebo s.r.o) funguje systemom "cash a bez dokladu"? Tak ci tak, pred danovym uradom zodpovedam za spravnost mojho uctovnictva ja, alebo ako to vlastne je?
Pred DÚ zodpovedáš za účtovníctvo veru len Ty. Ty máš vytvorený vzťah s účtovníkom /ekonómom a ten zodpovedá Tebe v zmysle podpísanej Zmluvy...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a s takým čo berie korunky bez papiera zmluvu nepodpíšeš a keď Ti zaúčtuje bludy, celú škodu znášaš Ty. Pomerne riskantné ...
0 0
copy copy

copy je offline (nepripojený) copy

Asi by som mal teda poopraviť ten nadpis témy na "hľadám príjemnú a zodpovednú osobu, ktorá by mi viedla účtovnictvo".

Čo sa týka mňa, tak:
- nie som arogantný
- som komunikatívny, a nečakám že sa druhá strana len z výrazu mojej tváre dovtípi, čo mám práve na mysli
- zdvíham telefón, keď mi niekto volá

Tie isté vlastnosti by som samozrejme privítal aj u mojej účtovníčky.. a ešte by ma potešilo, aby som za ňou nemusel cestovať cez celú BA.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

copy Pozri príspevok
Asi by som mal teda poopraviť ten nadpis témy na "hľadám príjemnú a zodpovednú osobu, ktorá by mi viedla účtovnictvo".

Čo sa týka mňa, tak:
- nie som arogantný
- som komunikatívny, a nečakám že sa druhá strana zlen z výrazu mojej tváre dovtípi, čo mám práve na mysli
- zdvíham telefón, keď mi niekto volá

Tie isté vlastnosti by som samozrejme privítal aj u mojej účtovníčky.. a ešte by ma potešilo, aby som za ňou nemusel cestovať cez celú BA.
Príjemné účtovníčky cestujú aj za svojimi zákazníkmi k preberaniu a odovzdávaniu, konzultácii dokladov, aj také sa dajú nájsť Je to otázka dohody, tak preto Tvoje ohraničenie "Ružinova" asi vzbudilo dojem, že hľadáš niekoho na HPP...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Johanka, súhlasím s tebou, tiež robím na živnosť. Ale je aj dosť šikovných účtovníčok, ktoré si potrebujú privyrobiť a majú so zamestnávateľom podpísanú zmluvu, že nesmú oficialne túto prácu robiť mimo prac.pomeru. A zrejme takú copy hľadá. Dobrá účtovníčka sa pozná pri prvom stretnutí...

Veronika
0 0
copy copy

copy je offline (nepripojený) copy

Veronikasad: pre mňa nie je až tak dôležitá forma, nech je to trebárs aj mamička na materskej dovolenke, ktorá si privyrobí.
0 0
astra7777 astra7777

astra7777 je offline (nepripojený) astra7777

vydatá, 4 deti (z toho 1 dcéra, 2 mačky a 1 manžel) ...viac
Aj ja budem budem musieť zohnať externú účtovníčku (nie z BA), ale nakoľko budem len so živnosťou začínať, skutočne netuším: AKO SA POZNÁ DOBRÁ ÚČTOVNÍČKA UŽ PRI PRVOM STRETNUTÍ? Ďakujem za radu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

astra7777 Pozri príspevok
Aj ja budem budem musieť zohnať externú účtovníčku (nie z BA), ale nakoľko budem len so živnosťou začínať, skutočne netuším: AKO SA POZNÁ DOBRÁ ÚČTOVNÍČKA UŽ PRI PRVOM STRETNUTÍ? Ďakujem za radu.
Ak začínaš, skúsená účtovníčka ti napr. poradí všetky inštitúcie, ktoré musíš v akej lehote na začiatku obehnúť, aby si nezačínala s pokutami /zdr.poisť., soc.poisť., DÚ, živ.úrad., hygiena.../, príp. aj pomôže vypísať tlačivá. To bežne svojim klientom robím. Či som dobrá účtovníčka, to musia posúdiť klienti.

Veronika
0 0
copy copy

copy je offline (nepripojený) copy

astra7777 Pozri príspevok
Aj ja budem budem musieť zohnať externú účtovníčku (nie z BA), ale nakoľko budem len so živnosťou začínať, skutočne netuším: AKO SA POZNÁ DOBRÁ ÚČTOVNÍČKA UŽ PRI PRVOM STRETNUTÍ? Ďakujem za radu.
astra7777: ja mám živnosť od 1996, ale nenaučil som sa rozpoznať dobrú účtovníčku pri prvom, ani pri neskoršom stretnutí. Naopak, mám zážitky typu: holka ktorá mala všetky moje účtovné doklady, si zmyslela že ide pracovať do Írska alebo kam to vlastne išla, samozrejme že sa mi to neunúvala ani oznámiť, alebo aspoň povedať svojim rodičom, že keby som ju hľadal, tak ten a ten šanón mi majú dať. Držím ti palce nech máš väčšie šťastie než ja.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Copy, tvoja skúsenosť hovorí o zodpovednosti alebo nezodpovednosti konkrétneho človeka a nič nehovorí o kvalite práce. Myslím, že už pomaly odchádza doba - aspoň u živnostníkov, ktorí podnikajú dlhšie, že prichádzajú k účtovníčke s igelitkou /o tej sa na porade dosť často hovorí/ vo februári či marci, pretože zisťujú, že zázraky na počkanie sa robiť nedajú. Vzhľadom na často meniace sa zákony je spolupráca s účtovníčkou nutná v priebehu celého roka. A nájsť účtovníčku, ktorá ich aj vďaka PORADE ovláda, je pre podnikateľa veľká výhra. Prajem ti, aby ťa doterajšia nepríjemná skúsenosť neodradila a našiel si účtovníčku akú hľadáš.

---------
Veronika
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
copy nehľadaj v mojich slovách sarkazmus,ale hľadaj napr. v tejto téme a uvidíš ,že odchod do Írska z ich strany nehrozí.Ich jedinou chybou je ,že už nemajú 20-cať.

http://www.porada.sk/t51072-uz-som-stara_.html
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Viete s čím som sa stretla 1x ? Môj brat sa bol včera zaregistrovať za platiteľa DPH a volal mi z DÚ ,že musí uviesť meno účtovníka,či súhlasím a budem mu viesť účto aj naďalej ako platiteľovi. Naša spolupráca trvá už 3 roky a nemáme problém vo fakturácii. Možno budem pre niekoho vyzerať ako trafená na správnom mieste,ale za celé roky môjho podnikania som neurobila jednu čiernotu. Všetko pekne na papieri a tým pádom priznávam všetky príjmy.
Takže tá novinka,že sa bude uvádzať meno účtovníka mňa osobne celkom potešila. Vyčistia sa naše rady. Snáď ?!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Melnick Pozri príspevok
Viete s čím som sa stretla 1x ? Môj brat sa bol včera zaregistrovať za platiteľa DPH a volal mi z DÚ ,že musí uviesť meno účtovníka,či súhlasím a budem mu viesť účto aj naďalej ako platiteľovi. Naša spolupráca trvá už 3 roky a nemáme problém vo fakturácii. Možno budem pre niekoho vyzerať ako trafená na správnom mieste,ale za celé roky môjho podnikania som neurobila jednu čiernotu. Všetko pekne na papieri a tým pádom priznávam všetky príjmy.
Takže tá novinka,že sa bude uvádzať meno účtovníka mňa osobne celkom potešila. Vyčistia sa naše rady. Snáď ?!
Neviem ako je to v iných firmách, ale napr. u mojich klientov, ak sme mali daňovú kontrolu, tak v Protokole o jej výkone je uvedené presne, kto vykonáva účtovníctvo-teda moje meno plus názov živnosti podľa ŽL.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať