Zavrieť

Porady

Minimálna mzda čiastočného invalidného dôchodcu

Dobrý deň,
mali sme do konca roku 2006 zamestnaného čiastočne invalidného dôchodcu na polovičný úväzok a mal hrubú mzdu za mesiace 10., 11., 12 2006 polovicu minimálnej mzdy, teda 3.800,-. Teraz ma požiadal o prepočítanie mzdy, lebo on je iba čiastočne invalidný dôchodca a mal by mať 75% min. mzdy a nie iba 50% ako som mu ja vypočítala. Myslím si, že keďže je na polovičný úväzok patrí mu iba tých 50%. Dobre som spravila.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Lámerová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mali sme do konca roku 2006 zamestnaného čiastočne invalidného dôchodcu na polovičný úväzok a mal hrubú mzdu za mesiace 10., 11., 12 2006 polovicu minimálnej mzdy, teda 3.800,-. Teraz ma požiadal o prepočítanie mzdy, lebo on je iba čiastočne invalidný dôchodca a mal by mať 75% min. mzdy a nie iba 50% ako som mu ja vypočítala. Myslím si, že keďže je na polovičný úväzok patrí mu iba tých 50%. Dobre som spravila.
    Ďakujem
    Každý zamestnanec na polovičný úväzok, má mať minimálnu mzdu vo výške polovico minimálnej mzdy, takže 3800,- je v poriadku. Navyše, keďže je čiastočný invalidný dôchodca, jeho minimálna mzda môže byť ešte nižšia. Takže určite mu to nemusíš prepočitávať, zo zákona nemáte povinnosť dať mu vyššiu mzdu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lámerová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mali sme do konca roku 2006 zamestnaného čiastočne invalidného dôchodcu na polovičný úväzok a mal hrubú mzdu za mesiace 10., 11., 12 2006 polovicu minimálnej mzdy, teda 3.800,-. Teraz ma požiadal o prepočítanie mzdy, lebo on je iba čiastočne invalidný dôchodca a mal by mať 75% min. mzdy a nie iba 50% ako som mu ja vypočítala. Myslím si, že keďže je na polovičný úväzok patrí mu iba tých 50%. Dobre som spravila.
    Ďakujem
    Tých 75% min.mzdy by mal mať ak robí na plný úväzok. Pri 1/2 úväžku jeho min.mzda je 75% z 3.800,- ,t.j. 2.850,- Sk.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 26.04.07 at 08:36
    ANJN Tento komentár platí aj teraz v r.2017? V EUR?

    Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

    Lámerová
    Ale ak má v pracovnej zmluve stanovenú výšku hrubej mzdy na 3.800,- tak mu ju musím dať!

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Lámerová Pozri príspevok
    Ale ak má v pracovnej zmluve stanovenú výšku hrubej mzdy na 3.800,- tak mu ju musím dať!
    No to áno, ale kľudne by ste mu tam mohli uviesť hrubú mzdu 2850,- a žiadny zákon by ste tým neporušili.

    Minimálna mzda čiastočného invalidného dôchodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.