Zavrieť

Porady

Štátny fond rozvoja bývania

Dobrý deň.
Aké sú podmienky na získanie dotácie na bývanie z ŠFRB?
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

www.build.gov.sk tam máš všetky dôležité informácie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Ahojte, prosim Vas mal niekto konkretnu skusenost so Statnym fondom rozvoja byvania?V zákone uvadzaju 2 terminy do kedy ma ŠFRB rozhodnut o ziadosti. V bode 9 je to 90 dni a dalej v bode 16 a 17 je to 30 dni. Prosim Vas mozte mi poradit ako to je? Prikladam aj zakon.
Zákon č. 607/2003 Z. z. o Statnom fonde rozvoja bývania, v znení zákona č. 536/2004 Z. z.
/ úplné znenie spracované MVRR SR /


§ 11 bod 9), 10), 16), 17)

9) O poskytnutí podpory rozhodne fond do 90 dní odo dňa doručenia žiadosti obcou.Ak je žiadateľom obec alebo nezisková organizácia, môže fond túto lehotu predĺžiť o 60 dní.

(10) Fond rozhodne o poskytnutí podpory podľa poradia doručených žiadostí až do vyčerpania sumy vyčlenenej v rozpočte fondu na príslušný účel a druh podpory.

(16) Fond po rozhodnutí o poskytnutí podpory zašle žiadateľovi návrh zmluvy do 30 dní.

(17) Ak sa podpora neposkytne, oznámi to fond písomne žiadateľovi do 30 dní odo dňa rozhodnutia o neposkytnutí podpory
Naposledy upravil Adkah : 08.12.08 at 07:55
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Adkah Pozri príspevok
Ahojte, prosim Vas mal niekto konkretnu skusenost so Statnym fondom rozvoja byvania?V zákone uvadzaju 2 terminy do kedy ma ŠFRB rozhodnut o ziadosti. V bode 9 je to 90 dni a dalej v bode 16 a 17 je to 30 dni. Prosim Vas mozte mi poradit ako to je? Prikladam aj zakon.
Zákon č. 607/2003 Z. z. o Statnom fonde rozvoja bývania, v znení zákona č. 536/2004 Z. z.
/ úplné znenie spracované MVRR SR /

§ 11 bod 9), 10), 16), 17)

9) O poskytnutí podpory rozhodne fond do 90 dní odo dňa doručenia žiadosti obcou.Ak je žiadateľom obec alebo nezisková organizácia, môže fond túto lehotu predĺžiť o 60 dní.

(10) Fond rozhodne o poskytnutí podpory podľa poradia doručených žiadostí až do vyčerpania sumy vyčlenenej v rozpočte fondu na príslušný účel a druh podpory.

(16) Fond po rozhodnutí o poskytnutí podpory zašle žiadateľovi návrh zmluvy do 30 dní.

(17) Ak sa podpora neposkytne, oznámi to fond písomne žiadateľovi do 30 dní odo dňa rozhodnutia o neposkytnutí podpory
Podľa mňa je to 90 plus 30 dní. T. z., že majú 90 dní na rozhodnutie a ak sa rozhodnú v ten 90-ty deň, majú ďalších 30 dní na doručenie.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Gabi03 Pozri príspevok
Podľa mňa je to 90 plus 30 dní. T. z., že majú 90 dní na rozhodnutie a ak sa rozhodnú v ten 90-ty deň, majú ďalších 30 dní na doručenie.
Aha, takze ked Ziadost bola poslana napr.31.1.2008 tak oni maju na rozhodnutie do 31.4.2008 a este plus 30 dni?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Adkah Pozri príspevok
Aha, takze ked Ziadost bola poslana napr.31.1.2008 tak oni maju na rozhodnutie do 31.4.2008 a este plus 30 dni?
A podľa priamych informácií od pani, ktorá pracuje v ŠFRB na MsÚ, aj tých 90 dní môžu predĺžiť, ak ich v BA nestíhajú spracovať. Keďže na začiatku roka je tých žiadostí neúmerne viac ako na konci roka a personálne obsadenie stále rovnaké. Ale na to by mali od vás žiadať povolenie. (Možno.)
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Gabi03 Pozri príspevok
A podľa priamych informácií od pani, ktorá pracuje v ŠFRB na MsÚ, aj tých 90 dní môžu predĺžiť, ak ich v BA nestíhajú spracovať. Keďže na začiatku roka je tých žiadostí neúmerne viac ako na konci roka a personálne obsadenie stále rovnaké. Ale na to by mali od vás žiadať povolenie. (Možno.)
Gabi03 dakujem velmi pekne za odpovede. Velmi mi to pomohlo. Dufam, ze nebudeme dlho cakat na odpoved ci nam to schvalili alebo nie.
0 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
my sme podávali žiadosť okolo 6.2. a bolo nám povedané, že je viac ako isté, že nás vybavia skôr, pretože na začiatku roka býva menej žiadostí. Kým sa všetci rozkukajú a povybavujú potrebné veci, atď. Pracovníčka mi povedala, že o podporu už žiada menej fyzických osôb, pretože sa dosť sprísnili podmienky a viac žiadostí majú od obcí na výstavbu bytov.Inak na ich stránke je stav podaných žiadostí k 31.1. V našom prípade na stavbu rodinného domu ich bolo 76 z celého Slovenska. Na fonde som stretla jednu pani, ktorá si podávala žiadosť v januári 2006 a hovorila, že bola v poradí 381. Je to rozdiel.
Som optimista.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Nataša Pozri príspevok
my sme podávali žiadosť okolo 6.2. a bolo nám povedané, že je viac ako isté, že nás vybavia skôr, pretože na začiatku roka býva menej žiadostí. Kým sa všetci rozkukajú a povybavujú potrebné veci, atď. Pracovníčka mi povedala, že o podporu už žiada menej fyzických osôb, pretože sa dosť sprísnili podmienky a viac žiadostí majú od obcí na výstavbu bytov.Inak na ich stránke je stav podaných žiadostí k 31.1. V našom prípade na stavbu rodinného domu ich bolo 76 z celého Slovenska. Na fonde som stretla jednu pani, ktorá si podávala žiadosť v januári 2006 a hovorila, že bola v poradí 381. Je to rozdiel.
Som optimista.
Nataša pozitivna sprava. My sme si daly ziadost na vystavbu bytoveho domu (bytu) ziadali sme to cela bytovka ale kazdy na svoje Meno (ako ziadatel). Takze drzim Vam prsty aby to vyslo.
0 0
NeMaria NeMaria

NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

Adkah Pozri príspevok
Aha, takze ked Ziadost bola poslana napr.31.1.2008 tak oni maju na rozhodnutie do 31.4.2008 a este plus 30 dni?

myslim, ze maju 90 dni na rozhodnutie, ci ziadost schvalia alebo nie. Ak ano, tak do 30 dni od rozhodnutia ti dorucia zmluvy na podpis... Ak mas vsetky potrebne doklady, nie je to problem... nam to vyslo. drzim palce.
0 0
Zuzinka21 Zuzinka21

Zuzinka21 je offline (nepripojený) Zuzinka21

ahojte, chcem sa opytat z toho cisteho priemerneho prijmu, ktory je potrebny ku ziadosti sa odratava aj kolko sporime na stavebne sporenie, pripadne zivotna poistka? dakujem
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

NeMaria Pozri príspevok
myslim, ze maju 90 dni na rozhodnutie, ci ziadost schvalia alebo nie. Ak ano, tak do 30 dni od rozhodnutia ti dorucia zmluvy na podpis... Ak mas vsetky potrebne doklady, nie je to problem... nam to vyslo. drzim palce.
Dakujem.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Zuzinka21 Pozri príspevok
ahojte, chcem sa opytat z toho cisteho priemerneho prijmu, ktory je potrebny ku ziadosti sa odratava aj kolko sporime na stavebne sporenie, pripadne zivotna poistka? dakujem
Zuzinka,od nas ziadaly len aby sme maly minimalne a maximalne taky plat ako je uvedene na na stranke štatneho fondu rozvoja byvania- Informacie. Nic sme neodpocitavaly.Nam povedaly, ze pokial to nie je hypoteka, tak sa to nezaratava.
Tu najdete vsetko co potrebujete.
http://www.sfrb.sk/informacie.html
0 0
Zuzinka21 Zuzinka21

Zuzinka21 je offline (nepripojený) Zuzinka21

dakujem Adkah velmi pekne, a ze vraj ma SFRB aj tabulku pre rucitelov, ze ake oni musia mat prijmy, to nevies kde by som nasla?dakujem
0 0
siododik siododik

siododik je offline (nepripojený) siododik

Ahojte, vie mi niekto poradit ci je mozne na kupu noveho bytu ziskat uver z SFRB a zaroven zvyhodnenu hypoteku pre mladych? ci existuju obmedzenia napr. poskytnutie statnej pomoci iba jeden krat apod. vdaka
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Neviem o takom obmedzení.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Zuzinka21 Pozri príspevok
dakujem Adkah velmi pekne, a ze vraj ma SFRB aj tabulku pre rucitelov, ze ake oni musia mat prijmy, to nevies kde by som nasla?dakujem
Zuzinka, rucitel je zivnostnik alebo zamestnanec?
0 0
Zuzinka21 Zuzinka21

Zuzinka21 je offline (nepripojený) Zuzinka21

Adkah, zamestnanec, obidvaja potencionalni rucitelia by boli zamestnanci.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Zuzinka21 Pozri príspevok
Adkah, zamestnanec, obidvaja potencionalni rucitelia by boli zamestnanci.
Zuzinka musim prepisat tie body ake potvrdenia treba prilozit, pretoze sa mi pokazil skener. Vecer to tu prilozim.
0 0
Adkah Adkah

Adkah je offline (nepripojený) Adkah

Zuzinka, este jednu otazku. Ten uver si beriete na dom alebo byt? My sme ziadaly penieze na byt.
Rucitel bol slobodny a jeden rucitel bol slobodny a druha vydata. (to je tiez dolezite)
Zamestnanec rucitel:
Tlaciva: Potvrdenie o prijme za predchadzajuci kalendarny stvrdrok
Kopia obcianskeho preukazu (uradne overena)
Potvrdenie o penaznych davkach vyplacanych socialnou poistovnou

http://www.sfrb.sk/rozpis.html - Tu najdete postup pri podavani ziadosti o podporu zo SFRB FO
napr. my sme ziadatelia pod U116 a v casti F- rucenie dvoma rucitelmi- rucitel ak je zamestnanec.

Este mala pripomienka Rucitelia- dvaja, z toho jeden musi mat do 40rokov a druhy do 60r.
Naposledy upravil Adkah : 25.03.08 at 18:05
0 0
Zuzinka21 Zuzinka21

Zuzinka21 je offline (nepripojený) Zuzinka21

Adkah, uver chceme zobrat na dom takze budeme ziadatelia pod
U240, dakujem velmi pekne za informacie, pustim sa do ich studovania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať