Zavrieť

Porady

zamestnanci na dohodu

Pekny 1.maj!U nas je tak skaredo a zima ako sa na posledny jarny mesiac patri.
Chcem zamestnat od maja do septembra dospelych aj studentov. Co musim urobit? Komu a kolko zaplatit? Myslim tym aj zamestnancov aj stat. Vratane stravy atd. Ked to vsetko viete a pomozete mi, tak vam vopred velmi pekne dakujem.
Odporucam na dnes vecer najst do postele nejake ohrievadlo...je 1.maj
alica
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Dohodára musíš nahlásiť pred začatím dohody do SP. Zamestnávateľ platí z dohody úrazové a garančné poistenie. Na dohodu môže dohodár v roku odpracovať max. 300 hodín u jedného zamestnávateľa. U študentov, pokiaľ Ti podpíšu Vyhlásenie k dani a nemajú ho podpísané inde-dáš odpočítateľnú položku, na ktorú má nárok každý. Dohodár platí z dohody len daň.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    V prvom rade pokiaľ sú to vaši prví zamestnanci tak sa treba nahlásiť do poisťovní a DÚ ako zamestnávateľ

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak si doteraz na DÚ nie si zaregistrovaný ako platiteľ (odvádzateľ) dane zo závislej činnosti, tak aj to treba urobiť. Vznikne ti povinnosť podávať 1/4 ročný prehlad o zrazených preddavkoch na daň zo záv.činnosti. A do 31.03.2008 aj ročné hlásenie.

    Stašek je offline (nepripojený) Stašek

    Stašek
    katka50 Pozri príspevok
    Dohodára musíš nahlásiť pred začatím dohody do SP. Zamestnávateľ platí z dohody úrazové a garančné poistenie. Na dohodu môže dohodár v roku odpracovať max. 300 hodín u jedného zamestnávateľa. U študentov, pokiaľ Ti podpíšu Vyhlásenie k dani a nemajú ho podpísané inde-dáš odpočítateľnú položku, na ktorú má nárok každý. Dohodár platí z dohody len daň.
    Ak zamestnáme na dohodu osobu evidovanú na Úrade práce ako nezamestnaného, nemá iný príjem a podpíše Vyhlásenie k dani - má nárok na odpočítateľnú položku?

    Stašek je offline (nepripojený) Stašek

    Stašek
    jamis Pozri príspevok
    Každý má nárok na odpočitateľnú položku.
    Aj starobný dôchodca poberajúci dôchodok pracujúci na dohodu? Má podpísať vyhlásenie k dani?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Stašek Pozri príspevok
    Aj starobný dôchodca poberajúci dôchodok pracujúci na dohodu? Má podpísať vyhlásenie k dani?
    Ak bol k 1.1.2007 dôchodca tak nemá nárok na odpočítateľnú položku. Len pri DP za rok 2007 ju podľa príjmu môže prehodnotiť

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Chcem sa opýtať na dohodára- konkrétne dohoda o brib.práci študenta, ktorý pre nás cez prázdniny pracuje a používa na to svoje vlastné auto, môžem mu preplatiť cestovné náhrady - spotrebu PH + 6,20 za km jazdy. Nemá zaplatenú daň z mot. vozidiel. Ďakujem za rýchlu odpoveď.

    OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

    OľgaH
    Vie mi prosím niekto povedať aký je maximálny príjem u dohodára, ktorý je evidovaný na úrade práce? Bolo tu 3200 Sk/ mes. a max. počet hodín bol 64. Platia tieto čísla ešte?
    ĎAkujem každému za odpoveď.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    OľgaH Pozri príspevok
    Vie mi prosím niekto povedať aký je maximálny príjem u dohodára, ktorý je evidovaný na úrade práce? Bolo tu 3200 Sk/ mes. a max. počet hodín bol 64. Platia tieto čísla ešte?
    ĎAkujem každému za odpoveď.

    Áno tieto údaje ešte platia

    OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

    OľgaH
    katkaj Pozri príspevok
    Áno tieto údaje ešte platia
    Katka, ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
    Prajem príjemný deň!

    MartaP je offline (nepripojený) MartaP

    MartaP
    Mám pracovníka,ktorý má trvalý pracovný pomer u iného zamestnávateľa, u mňa má uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, môže na túto dohodu odpracovať 350 hodín? Je to správne? Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MartaP Pozri príspevok
    Mám pracovníka,ktorý má trvalý pracovný pomer u iného zamestnávateľa, u mňa má uzatvorenú dohodu o vykonaní práce, môže na túto dohodu odpracovať 350 hodín? Je to správne? Ďakujem.
    Môže, to je maximum v kalendárnom roku.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Tweety Pozri príspevok
    Môže, to je maximum v kalendárnom roku.
    len doplním že je to maximum u jedného zamestnávateľa a počítajú sa tam všetky dohody uzatvorené počas roka u jedného zamestnávateľa

    Anču je offline (nepripojený) Anču

    Anču
    Chcela by som vedieť teraz v roku 2008, koľko môže mať zárobok dohodár evidovaný na ÚP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anču Pozri príspevok
    Chcela by som vedieť teraz v roku 2008, koľko môže mať zárobok dohodár evidovaný na ÚP?
    Od 1.5.08 65 % platného životného minima + zaplatené preddavky na daň, ak nemá u vás podpísané vyhlásenie /pozor ne zmenu živ.minima k 1.7.08/
    Naposledy upravil veronikasad : 19.11.08 at 09:29

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.