Zavrieť

Porady

duplicitná úhrada

Ahojte potrebovala by som poradiť: min. rok sme uhradili 2x fa, takže ked kliknem na úhrada tak tam mám 1.7. úhr.bankou 10.506,- a 24.10. tiež úhrada bankou 10.506. Takže v prijatých fa mám - 10.506. Teraz mi prišiel od nich list, že duplic. úhradu fa použili na úhradu fa z decembra nejakých 3.000 a zvyšok na čiastk. úhradu fa z tohto roku, prosím ako to mám urobiť, poraďte mi. Je to dosť súrne, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Cez interný doklad by som zúčtovala duplicitnú úhradu s úhradou terajších faktúr

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No aj ja som nato myslela, že interným, ale ako to zaúčtujem, keď úhrada tej fa je 321/221 10506, 10506, ale aké účtovanie by bolo na ID? Ked ja potrebujem aj odúčtovať z tej fa tých druhých 10506? Lebo mi tam vyskakujú mínusom v kolonke preplatiť? dík

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Takže ešte raz to rozpíšem:
    FP 501,343/321 10506
    úhrada bankou 321/221 10506, 10506 r. 2006
    teraz by som potrebovala zaúčtovať z tej dupl.úhrady 2 fa, ktoré si tá firma nou uhradila a poslala nám list, ale aby mi aj v prijatých fa nevyskakovalo -10506? Ako to mám urobiť účtovne? Prosím je to dosť súrne, ďakujem za každú radu. díky moc

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    Takže ešte raz to rozpíšem:
    FP 501,343/321 10506
    úhrada bankou 321/221 10506, 10506 r. 2006
    teraz by som potrebovala zaúčtovať z tej dupl.úhrady 2 fa, ktoré si tá firma nou uhradila a poslala nám list, ale aby mi aj v prijatých fa nevyskakovalo -10506? Ako to mám urobiť účtovne? Prosím je to dosť súrne, ďakujem za každú radu. díky moc
    Interným dokladom by som odúčtoval duplicitnú úhradu nasledovne:

    325 alebo 379 alebo 395 / 321

    následne tiež ID úhrada,resp. čiatočná úhrada iných fa:

    321/ 325 alebo 379 alebo 395

    Podklad k ID ti slúži list od dodávateľa.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Mám to hotové, dupl.úhradu som odúčtovala 395/321 ale nemôžem ju vybrať z prijatých fa, lebo medzi neuhradenými sa mi neobjavujú, tak sa s tým idem ešte trápiť............dík

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Mám podobný problém, 2x sme uhradili omylom aj dobierkou aj z BU faktúru za tovar. Z BU som faktúru uhradila a preplatiť mi vychádza 0,-. A teraz mám pred sebou potvrdenie o zaplatení dobierky a neviem, či mám s tým ešte raz uhradiť faktúru alebo len zaúčtovať ako úhradu. Lebo nám to na BU už vrátili.

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    ja to robím nasledovne:
    ak mám k nejakej fa priradené 2x úhradu a potrebujem ju zmeniť, idem do fakturácie, nastavím sa na príslušnú fa a kliknem na tlačítko "úhrady" - zobrazia sa mi dátumy a čiastky úhrad. ak potrebujem niektorú úhradu úplne zrušiť, vyberiem ju a dám zrušiť - úplne sa mi odstráni a doklad mám hradený len jednou čiastkou. ak potrebujem zmenu sumy, dvojklikom (prípadne tlačítkom "oprava") vstúpim do nej a zmením čiastku na takú sumu ako potrebujem. ak potrebujem zvyšnú časť započítať k inej faktúre, vo fakturácii si vyberiem potrebnú faktúru a znovu dám tlačítko "úhrady" - ak aj doteraz nebola hradená a objaví sa prázdna tabuľka, dám možnosť "pridať" a vyberiem uhrádzajúci doklad (banka/pokladňa/ID) a určím čiastku, ktorou hradím.

    toto všetko platí, ak sa dvojitá úhrada aj zmeny zápočtov úhrad udiali v jednom účtovnom období.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ja mám podobný problém a neviem si s ním rady. Účtovali sme úhradu došlej faktúry z banky. Faktúra bola z minulého roka. Pri úhrade tejto faktúry nám zmrzol program a a výsledok bol taký, že tá úhrada bola zapísaná na faktúre ale nie v bankovom výpise. Chceli sme ju teda vymazať z úhrad faktúry, a znova uhradiť cez banku, ale tlačítko X je neprístupné. Už sme skúšali všeličo, reindexáciu, verifikáciu ... ale nič nepomáha. Nevieme to vyriešiť a zdá sa že ani Moneyáci nie, majú to tam už druhý deň a nevedia.
    Ďakujem za každú radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.