Zavrieť

Porady

Samozdanenie

zdravim vsetkych

chcem sa opytat na samozdanenie tovar mam 10.2.2007 faktura mi pride až 10.4.2007 som mesacny platca DPH ja to robim tak ze podam dod DPH za 02/07 a samozdanim aj na vstupe aj na vystupe je to tak sprevne?? niekto mi povedal ze ked je to tento pripad tak musim dat do DPH 02/07 len na vystupe a v DPH 04/07 na vstupe je to tak spravne mne sa to tak moc nezda. dakujem vsetkym za nazor a radu, vsetko dobre
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    olkos Pozri príspevok
    zdravim vsetkych

    chcem sa opytat na samozdanenie tovar mam 10.2.2007 faktura mi pride až 10.4.2007 som mesacny platca DPH ja to robim tak ze podam dod DPH za 02/07 a samozdanim aj na vstupe aj na vystupe je to tak sprevne?? niekto mi povedal ze ked je to tento pripad tak musim dat do DPH 02/07 len na vystupe a v DPH 04/07 na vstupe je to tak spravne mne sa to tak moc nezda. dakujem vsetkym za nazor a radu, vsetko dobre
    Fa bola vystavená s akým dátumom?

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ak bola faktúra vystavená 10.2. a aj tovar vtedy dodaný, ale fyzicky budeš mať faktúru až 10.4. v účtovníctve, tak odpočet DPH môžeš urobiť až v 4/2007 - keď máš doklad.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    olkos Pozri príspevok
    zdravim vsetkych

    chcem sa opytat na samozdanenie tovar mam 10.2.2007 faktura mi pride až 10.4.2007 som mesacny platca DPH ja to robim tak ze podam dod DPH za 02/07 a samozdanim aj na vstupe aj na vystupe je to tak sprevne?? niekto mi povedal ze ked je to tento pripad tak musim dat do DPH 02/07 len na vystupe a v DPH 04/07 na vstupe je to tak spravne mne sa to tak moc nezda. dakujem vsetkym za nazor a radu, vsetko dobre
    Ak Fa bola vystavená 10,2. a tovar ste prevzali tiež 10.2. tak podľa § 20/1/b daň na výstupe máte v februári.Teda dodatočné.
    Daň na vstupe podľa §51/1/c a /2. Keďže vám Fa prišla 10.4. nemohli ste uplatniť začiatok prvej vety z odseku 2, lebo právo na odpočítanie vám vzniklo vo februári (§49/1) a do 25. marca ste doklad nemali.Vy postupujete podľa druhej časti tejto vety a uplatňujete daň až keď obdržíte doklad, t.j. v apríli.

    Ak by ste vedeli nejako napasovať v KDF, že doklad došiel do 25.3., potom by to sňáď aj mohlo isť dodatočným vstup aj výstup do febr.

    olkos je offline (nepripojený) olkos

    olkos
    ale ked to urobim tak ako pisete tak dostanem z DU pokutu za zvysenie Danovej povinosti oproti podanemu DP DPH . to je nefer ved ja zato nemozem ze ju poslali tak neskoro.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Prečo by ste mali mať zvýšenú DP? Vyjde Vám nula. Samozdanenie. Koľko ste mali vlastnú DP, toľko si aj odpočítate.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    olkos Pozri príspevok
    ale ked to urobim tak ako pisete tak dostanem z DU pokutu za zvysenie Danovej povinosti oproti podanemu DP DPH . to je nefer ved ja zato nemozem ze ju poslali tak neskoro.
    No to máte smolu, odpoveď bude asi taká, že ste sa mali starať o to aby ste faktúru dostali včas. U nás ešte vládne byrokracia, nie ako na západe ,kde aj v tomto je to benevolentnejšie a stačí, že ste si splnili DP(aaspoň podľa mojich vedomostí).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.