Zavrieť

Porady

Ťarchopis.

Vrta mi v hlave jeden problém. Je uzatvorená NZ, kde nájomca platí energie, a FA od elektr. je vystavená na neho.
Prenajímateľ robí TZ.
Ako mám zaúčtovať tento ťarchopis? (spotreba prenajímateľa 50% a nájomcu 50%)
1. Dám ťarchopi do DP (oprava ZD) celý a vyfakturujem prenajímateľovi energiu, kt. spotreboval.
2. alebo dám do DP 50% z ťarchopisu, a zvyšných zaúčtujem do VNZD s tým, že mi prenajímateľ vráti peniaze v hotovosti a tie zaúčtujem PNZD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    betka Pozri príspevok
    Vrta mi v hlave jeden problém. Je uzatvorená NZ, kde nájomca platí energie, a FA od elektr. je vystavená na neho.
    Prenajímateľ robí TZ.
    Ako mám zaúčtovať tento ťarchopis? (spotreba prenajímateľa 50% a nájomcu 50%)
    1. Dám ťarchopis do DP (oprava ZD) celý a vyfakturujem prenajímateľovi energiu, kt. spotreboval.
    2. alebo dám do DP 50% z ťarchopisu, a zvyšných zaúčtujem do VNZD s tým, že mi prenajímateľ vráti peniaze v hotovosti a tie zaúčtujem PNZD.
    zvýraznené ...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    betka Pozri príspevok
    Vrta mi v hlave jeden problém. Je uzatvorená NZ, kde nájomca platí energie, a FA od elektr. je vystavená na neho.
    Prenajímateľ robí TZ.
    Ako mám zaúčtovať tento ťarchopis? (spotreba prenajímateľa 50% a nájomcu 50%)
    1. Dám ťarchopi do DP (oprava ZD) celý a vyfakturujem prenajímateľovi energiu, kt. spotreboval.
    2. alebo dám do DP 50% z ťarchopisu, a zvyšných zaúčtujem do VNZD s tým, že mi prenajímateľ vráti peniaze v hotovosti a tie zaúčtujem PNZD.
    Ja tej otázke akosi nerozumiem. Vy napr. ste v nájme (nájomca) celého priestoru a hodiny sú na vás preto elektrárne fakturujú vám. Ten prenajímateľ tam robí TZ=tech. zhodnotenie asi, takže spotrebuje aj energiu navyše. Vy máte s ním nejakú dohodu, že sa podiela 50% ami na nákladoch E. Takže tá plná Fa je váš náklad a vystavíte Fa na 50% a to bude váše uskutočnené plnenie (redukcia nákladu)=daň na výstupe.
    Neviem kde tam je ťarchopis.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nie je to bežná situácia, ale Benka to pochopil, a je to tak správne. ťarcopis došiel nájomcovi od elektrární...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.