Zavrieť

Porady

Predčasný starobný dôchodok

Máme zamestnanca, kt. požiadal o predčasný starobný dôchodok k 01.05.2007 a chcem sa spýtať ako je to s platením odvodov? Musím čakať na rozhodnutie a až potom reagovať, netreba nahlásiť zmenu na Soc.poisťovňu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    sonička Pozri príspevok
    Máme zamestnanca, kt. požiadal o predčasný starobný dôchodok k 01.05.2007 a chcem sa spýtať ako je to s platením odvodov? Musím čakať na rozhodnutie a až potom reagovať, netreba nahlásiť zmenu na Soc.poisťovňu?
    Pokiaľ pracovník vie presne od kedy mu bol priznaný predčasný starobný dôchodok, môžeš robiť odvody podľa toho. Keď Ti doručí výmer o priznaní predčasného starobného dôchodku, až potom nahlás Soc. poisťovni zmenu. Pokiaľ nevieš od kedy bude pracovníkovi priznaný predčasný starobný dôchodok, začni s odvodmi až keď Ti prinesie výmer. Ja som to robila tak, že som v mesiaci urobila opravu mínusom, tak mi to poradili
    v Soc.poisťovni.
    Naposledy upravil VERONIKA6 : 07.05.07 at 06:19

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    ďakujem a prajem pekný deň, a ešte som sa chcela spýtať že odvody ak príde rozhodnutie neplatí na NP, IP , Pv N a tento rok si mesačne môže odpočítať na seba Sk 7968? je to správne

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    A ešte som zabudla na Vyhlásenie k daní u starobného dôchodcu:
    -starobný dôchodok priznaný k 20.09.2006 a od 01.01.2007 nemá nárok na mesačný odpočet Sk 7968,-- na seba a treba to nejako vo Vyhlásení k daní ošetriť, keď áno tak kde do ktorej časti?

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Ešte mám jeden dotaz, ak chce zamestnanec kt. požiadal o predčasný starobný dôchodok pokračovať v PP naďalej podľa mňa môže však?

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    sonička Pozri príspevok
    Ešte mám jeden dotaz, ak chce zamestnanec kt. požiadal o predčasný starobný dôchodok pokračovať v PP naďalej podľa mňa môže však?
    Môže bez akéhokoľvek obmedzenia aj robiť aj zarábať.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Ešte ma trápi jedna otázka , môže si poberateľ starobného dôchodku aj naďalej sporiť na DDP a zamestnávateľ mu môže taktiež prispievať?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    sonička Pozri príspevok
    Ešte ma trápi jedna otázka , môže si poberateľ starobného dôchodku aj naďalej sporiť na DDP a zamestnávateľ mu môže taktiež prispievať?
    Zamestnávateľ môže prispievať všetkým zamestnancom a zatiaľ som nikde nečítala, že by dôchodcovia boli výnimkou. Takže ak si bude sporiť naďalej aj sám zamestnanec, myslím, že zamestnávateľ mu môže prispievať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.