Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky

Mam zamestnanca, ktory nastupil v roku 2005. 28.2.2007 sme s nim rozviazali pracovny pomer. Dovolenku za rok 2006 vycerpal. V january odpracoval 23 dni, vo february 20, spolu teda 43 dni. Kolko dni dovolenky som mu mala preplatit?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    fialka m Pozri príspevok
    Mam zamestnanca, ktory nastupil v roku 2005. 28.2.2007 sme s nim rozviazali pracovny pomer. Dovolenku za rok 2006 vycerpal. V january odpracoval 23 dni, vo february 20, spolu teda 43 dni. Kolko dni dovolenky som mu mala preplatit?

    Dakujem
    Za každých 22 odprac.dní, takže ak má odpracovaných 43 dní - tak 1/12.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    ja som preplatila 1,5 dna dovolenky a teraz sa mi ozvali, ze to je zle. Ze mal mat preplatene 3 dni dovolenky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fialka m Pozri príspevok
    ja som preplatila 1,5 dna dovolenky a teraz sa mi ozvali, ze to je zle. Ze mal mat preplatene 3 dni dovolenky.
    Neuviedla si jeho ročný nárok na D, 20, ale 25 dní? Pri 4 týždňoch je to 1,5 dňa, a pri piatich sú to 2 dni.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Tweety Pozri príspevok
    Neuviedla si jeho ročný nárok na D, 20, ale 25 dní? Pri 4 týždňoch je to 1,5 dňa, a pri piatich sú to 2 dni.
    rocny narok je 20 dni dovolenky

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Oni pravdepodobne predpokladali, že by mal dostať preplatenú dovolenku za 2 mesiace, čiže 2/12 = 3 dni. Uňho, keďže neodpracoval 60 dní, sa však počíta len dovolenka za odpracované dni a ako už bolo uvedené, odpracoval len 43 dní, preto jeho nárok je 1/12, čo je 1,5 dňa pri nároku 20 dní.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Problem je ten, ze my sme personalna agentura a ten clovek presiel do kmenoveho stavu spolocnosti, takze preto sa ozvali, ze je to zle. Neviem, ci mam teraz tu dovolenku este doplatit alebo to nechat tak?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    fialka m Pozri príspevok
    Problem je ten, ze my sme personalna agentura a ten clovek presiel do kmenoveho stavu spolocnosti, takze preto sa ozvali, ze je to zle. Neviem, ci mam teraz tu dovolenku este doplatit alebo to nechat tak?
    Ja by som to určite nechala tak, pretože je to správne. Ak to chcú opraviť, tak nech ti povedia na základe akého §, a ak budú na tom trvať, žiadaj písomný príkaz, aby ťa zas niekedy v budúcnosti neobvinili, že si to preplatila zle.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Tweety Pozri príspevok
    Nie je potrebné nič doplácať. Takto je to správne.
    dakujem velmi pekne, idem im to vysvetlit

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    fialka m Pozri príspevok
    Problem je ten, ze my sme personalna agentura a ten clovek presiel do kmenoveho stavu spolocnosti, takze preto sa ozvali, ze je to zle. Neviem, ci mam teraz tu dovolenku este doplatit alebo to nechat tak?
    Takýmto presunom prišiel o 1/12 dovolenky, preto sa ozýva. U Vás však neodrpracoval potrebný počet prac.dní, a v novej práci má nárok na dovolenku až od 1.3.2007. Odvolaj sa na §105 zákonníka práce.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Orsz Pozri príspevok
    Takýmto presunom prišiel o 1/12 dovolenky, preto sa ozýva. U Vás však neodrpracoval potrebný počet prac.dní, a v novej práci má nárok na dovolenku až od 1.3.2007. Odvolaj sa na §105 zákonníka práce.
    dakujem, dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.