Zavrieť

Porady

Ako urcit dovolenky-vratnici v 3-sm.prev.

Ahojte,
chcela by som sa poradit s evidenciou dovoleniek u zamestnancov, vratnikov, ktori pracuju v 3-smennej prevadzke.

Ako im mam pocitat dovolenku, ked si napriklad vypisu cerpanie dovolenky od 7.5. - do 20.5.2007?
Mam to evidovat ako 10 pracovnych dni, alebo len tie dni, ktore mal mat sluzbu, napr. 7.5., 10.5., 13.5., 16.5. a 19.5. - co bude vlastne len 5 dni dovolenky?

Ide mi o to, ze niektori "sikovnejsi" si vypisu dovolenky po jednom dni, a to len vtedy ked im vychadza sluzba, teda nie napriklad 2 tyzdne v kuse, ale len po jednom dni, cim si dovolenku usetria. Niektori "poctivejsi" si ju vypisu spolu a potom sa medzi sebou hadaju. Podla mna je spravne vypisat si ju spolu, ale neviem ci im to mozeme "prikazat", asi nie. A ani neviem ci je to takto spravne.

Mozno je to hlupa otazka, ale takyto problem riesim prvykrat ... ucime sa stale

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lemonka je offline (nepripojený) lemonka

    lemonka
    Zamestnavatelovi by vobec nemalo zalezat na tom, akym sposobom je dovolenkovy listok vypisany. Ci ho napisete ciernou alebo modrou, ci pouzijete take ci take tlacivo - vzdy ide iba o cerpanie dovolenky. Z naroku sa dovolenka potom stihne iba za tie dni, kedy ma dany zamestnanec naplanovane pracovat a to taku vysku naroku, ktora je prepocitana (ak napr. pracuju 7,5 hod, tak 1,0 z naroku, ak pracuju napr. 11,25 hod cisteho (v dvojsmennej prevadzke) tak potom 1,5 z naroku) - zalezi ake mate zmeny a ake interne pravidla. NESMIETE mu stiahnut dovolenku za den, kedy ma naplanovane nepracovat (OFF). Vtedy ma prirodzene volny den.

    Ako urcit dovolenky-vratnici v 3-sm.prev.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.