Zavrieť

Porady

Stavba záhradného krbu

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť, ak je tu niekto, kto to už niekedy robil alebo sa s tým stretol - myslím tým záhradný krb. Chceli by sme si postaviť pri rodičovskom dome krb, len nevieme ako na to. Má niekto niejaky stavebný plán - postup ako sa to stavia? Môj otec aj s manželom sú celkom šikovní kutili, ale na to si akosi netrúfajú. Chceli by to spojiť aj s udiarňou, vraj to niekde videli. Viete nám poradiť?

Ďakujeme
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Skús pozrieť na stránku www.uss.sk - je to stránka časopisu Urob si sám. Ja ho pravidelne kupujem a viem, že to tam bolo zverejnené. Len si nespomínam v ktorom čísle, ale ak by tam mali zoznam starších čísiel, možno by to pomohlo. Ak nie, tak sa ozvi a pozrela bz som staršie čísla, ale až v budúcom týždni, teraz budem mimo
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ahoj. Posielam Ti fotku krbu ktorý postavim môj svokor na chate. Navrchu sa dajú údiť ryby teplým dymom (ludia to je bašta ). Dolu sa dá prekladať rošt do rôznych výšok a v prípade gulášu je ta zboku otočné rameno na ktoré sa vešia kotlík. Spravil to sám, len si to rozkreslil a postavil ho. Mám to vo Zvolene.
krb.jpg  
0 0
salik salik

salik je offline (nepripojený) salik

jojom Pozri príspevok
Ahoj. Posielam Ti fotku krbu ktorý postavim môj svokor na chate. Navrchu sa dajú údiť ryby teplým dymom (ludia to je bašta ). Dolu sa dá prekladať rošt do rôznych výšok a v prípade gulášu je ta zboku otočné rameno na ktoré sa vešia kotlík. Spravil to sám, len si to rozkreslil a postavil ho. Mám to vo Zvolene.
Pekne vyriešené. Jednoducho a efektívne. Zaujímalo by ako spravil tú betónovú platňu v strede? Pozerám na to foto a dosť sa dymí s ohniska. Chcelo by to nejaký skladací kryt, keď sa údi.
0 0
leader11 leader11

leader11 je offline (nepripojený) leader11

Ahoj. Prosim Ta ak Ti niekto poslal nejake plany, alebo ak mas nejake projekty na stavbu, mohla by si mi nieco preposlat. Tiez sa chystam nieco postavit. Nechcem vsak klasicky krb ( nieco ako pomnik ). Hladam inspiraciu. Dakujem
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ahojte. Sori bol som pár dní mimo Pc takže som nejak pzabudol. Leader11 SS som Ti poslal, nejak sa dohodneme. Salik netreba žiadny kryt lebo ryby sa údia v hornej časti teplým dymom ako som písal vyššie. Máš pravdu ale v tom že sa dymí keď je horšie spalovanie ale aj to je čiastočne vyriešené. Treba to vidieť bo ked sme to stavali nemal nám kto poradiť .
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
na to aby ti nedymilo priamo do taniera je jednoduché riešenie . Záhradný krb v žiadnom prípade nepotrebuje rošt , dostáva aj bez toho dosť vzduchu spredu ,jedine čo potrebuje je spodok ohniska urobiť do spadu aby od prednej časti do zadnej bol spád najmenej 5 cm a uvidíš že dym bude tlačiť do komína a nie do priestoru. Peknú nedeľu prajem..
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

azol Pozri príspevok
na to aby ti nedymilo priamo do taniera je jednoduché riešenie . Záhradný krb v žiadnom prípade nepotrebuje rošt , dostáva aj bez toho dosť vzduchu spredu ,jedine čo potrebuje je spodok ohniska urobiť do spadu aby od prednej časti do zadnej bol spád najmenej 5 cm a uvidíš že dym bude tlačiť do komína a nie do priestoru. Peknú nedeľu prajem..
Určite netreba záhradnému krbu rošt ???? Ja ho tam mám. Dôvod ? Aby som si mohol opekať mäsíčko klobásečku ai.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Tak to by aj mňa zaujímalo ako sa grilujú klobásky bez roštu ?
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
ano rošt ale nie pod ohniskom kamaráti moji a zlatý ja som pisal o inom . Pekný večer a dobru chuť
DSCI0024.jpg  
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Och, konečne som to pochopila. Sedí pri mne aj moja polovička a veľmi je zvedavá /ý/, či potom treba použiť na oheň dúchadlo.
0 0
azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
nie netreba použiť nič. Drevene uhlie a drevené brikety nemusia horieť plameňom na to aby sa mäso ugrilovalo , ved v prírode pokial si založíš oheň tiež nepotrebuješ duchadlo. Mojím slovám môžeš veriť a môžem napísať ako vznikne oheň a kolko stupnov vydávaju tlejuce brikety môžem napísať nabuduce vid môj profil.
Naposledy upravil azol : 26.06.07 at 12:41
DSCI2847.jpg  
DSCI2850.jpg  
1/1
0 0
dubinak dubinak

dubinak je offline (nepripojený) dubinak

wagner Pozri príspevok
Skús pozrieť na stránku www.uss.sk - je to stránka časopisu Urob si sám. Ja ho pravidelne kupujem a viem, že to tam bolo zverejnené. Len si nespomínam v ktorom čísle, ale ak by tam mali zoznam starších čísiel, možno by to pomohlo. Ak nie, tak sa ozvi a pozrela bz som staršie čísla, ale až v budúcom týždni, teraz budem mimo
Záhradné kozuby sú v júnovom čisle z 2006 roku
0 0
sibal49 sibal49

sibal49 je offline (nepripojený) sibal49

výborná diskusia,samozrejme klbásočky potrebuju rošt,ale čo tak ešte vyskúšat dobrú oravskú slaninku k tej klbásočke a potom nebude stačit ani litrík dobrého vinka alebo dobré orosené pivko
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

azol Pozri príspevok
na to aby ti nedymilo priamo do taniera je jednoduché riešenie . Záhradný krb v žiadnom prípade nepotrebuje rošt , dostáva aj bez toho dosť vzduchu spredu ,jedine čo potrebuje je spodok ohniska urobiť do spadu aby od prednej časti do zadnej bol spád najmenej 5 cm a uvidíš že dym bude tlačiť do komína a nie do priestoru. Peknú nedeľu prajem..
azol, super rada, vyskúšame, ak to bude fungovať máš našu vďaku za super radu..:-)
0 0
Mynas Mynas

Mynas je offline (nepripojený) Mynas

Urcite skuste tuto stranku http://sigut.cz/krb.htm
0 0
amkredit amkredit

amkredit je offline (nepripojený) amkredit

fíha...to s tým spádom a bez roštu pod ohniskom ma velmi zaujalo.
čitam tu tie príspevky lebo som v štartovacom štadiu výstavby zahradného krbu a mam dilemu ako to vyriešit s roštom. Mám už zaklad v tvare U širka 100 cm a hlbka 65 cm výška 50cm. Ak tomu spádu dobre rozumiem predná časť ohniska je vyšśie ako zadná? Toto by mi zjednodušilo život. ´Je to povrdené praxou?Prosím potvrdte alebo vyvrátte mi to. Dakujem
0 0
ucholator ucholator

ucholator je offline (nepripojený) ucholator

Nechapem,preco by malo byt ohnisko spadovane.No a rost podla mna nemusi byt.Videl som viac konstrukcii krbov a myslim,ze rost tam nejaku zvlastnu funkciu nehra.Nieco ine je kozub!
Naposledy upravil ucholator : 11.07.08 at 17:21
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

mozno pomoze nieco z clankov na tejto stranke:
vseumel.cz/search.php?rstext=all-phpRS-all&rstema=29
0 0
Ewa23 Ewa23

Ewa23 je offline (nepripojený) Ewa23

prosila by som o odpoveď,či ste pri stavbe záhradného krbu vyspádovali ohnisko a ak áno či to naozaj nedymilo do priestoru veľmi ďakujem za odpoveď
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať