Zavrieť

Porady

slimáky s ulitami

Dobrý deň, prosím o radu, ako sa zbaviť slimákov. Máme dosť veľký pomemok, cca 1000 m2, na ktorom sú akurát nejaké ovocné stromy a ríbezle. Žiadna zelenina. A celá táto plocha je zamorená slimákmi so žltými ulitami a sem tam aj s pásikavými, hnedo-bielymi. Netuším, čo sú zač a ani ako proti nim bojovať, no už ma poriadne iritujú. Viete niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Na slimáky je nejaký prášok, ktorým treba posypať cestičky. Ale neviem, ako sa volá.
    A mamina zvykla dávať pivo do nadoby so širším hrdlom, nie do fľaše.
    Vraj to im vonia, nalezú tam, opijú sa a už nevylezú.
    Vyzerá to ako sranda, ale nám to fungovalo na tých bezdomčekových...
    Tak snáď to zaberie aj na domčekových.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    http://www.porada.sk/t9422-slimaky-v...ight=slim%E1ky
    http://www.porada.sk/t30709-slimaci-...ight=slim%E1ky

    páči sa.
    kebyze tym slimakom pohrozis ze ich budes zbierat a odpredavat do francuzska, stavim sa, ze by si mala problem nejakeho najst

    inak na vyssie uvedenych linkoch su zaujimave rady...
    nastastie, doma nic nepestujem, teda sa ma to priamo nedotyka - ale je to zaujimave citanie..... uplne som mala pocit, ze k teme "ak sa citis zle...je doplnok - citaj o slimakoch" :p
    ďakujem za rady, na porade som uz precitala tiez vselico, len postup so solenim slimakov, pripadne s ich zbieranim mi pripada ako robota pre popolusku pri rozlohe nasej zahrady. a tych slimakov tam je fakt hodne. su uplne vsade, dokonca aj na elektricky stlp ci branku si vylezu... a to vraj maju radi vlhko . ale to pivo asi vyskusam, len najst dostatocne mnozstvo spravnych nadob...

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    kattiecat Pozri príspevok
    ďakujem za rady, na porade som uz precitala tiez vselico, len postup so solenim slimakov, pripadne s ich zbieranim mi pripada ako robota pre popolusku pri rozlohe nasej zahrady. a tych slimakov tam je fakt hodne. su uplne vsade, dokonca aj na elektricky stlp ci branku si vylezu... a to vraj maju radi vlhko . ale to pivo asi vyskusam, len najst dostatocne mnozstvo spravnych nadob...

    Skús zaváraninové poháre , také čo máš na vyhodenie....

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    kattiecat Pozri príspevok
    ďakujem za rady, na porade som uz precitala tiez vselico, len postup so solenim slimakov, pripadne s ich zbieranim mi pripada ako robota pre popolusku pri rozlohe nasej zahrady. a tych slimakov tam je fakt hodne. su uplne vsade, dokonca aj na elektricky stlp ci branku si vylezu... a to vraj maju radi vlhko . ale to pivo asi vyskusam, len najst dostatocne mnozstvo spravnych nadob...
    teeeda... ako pises - pri rozlohe tvojej zahrady... - nebolo by lepsie to pivo vypit? alebo vlastnis pivovar??

    (moje deti cez vikend zbierali sliimaky aj zo susedovej zahrady) doma nic nepestujeme (nemame kde) a tak som sa len v kutiku pousmiala, ze niekto tu place ze mu slimaky strpcuju zivot a mne tu deti placu, ze mame malo slimakov.... )

    ale sucitim s Tebou, viem si predstavit tu popoluskinu pracu...
    ale ja by som bola rada, ze maju domcek... bez domceka by som ich do ruky nechytila.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    kattiecat Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu, ako sa zbaviť slimákov. Máme dosť veľký pomemok, cca 1000 m2, na ktorom sú akurát nejaké ovocné stromy a ríbezle. Žiadna zelenina. A celá táto plocha je zamorená slimákmi so žltými ulitami a sem tam aj s pásikavými, hnedo-bielymi. Netuším, čo sú zač a ani ako proti nim bojovať, no už ma poriadne iritujú. Viete niekto poradiť?
    to su imigranti z francuzska, zlakli sa sarkoziho a dufaju, ze im tu bude lepsie

    pozbierat a spapat, nastudovat recepty

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Nie sú náhodou slimáky s ulitami chránené? Moja rada- pozbierať a zaniesť na vhodnejšie miesto /nemyslím k susedovi/ a udržiavať sad aby tam nerástla vysoká tráva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.