Zavrieť

Porady

zmluva o dielo - zmena zhotoviteľa

vie mi niekto poradiť? ja sa pokúsim v krátkosti vysvetliť môj problém: bola uzatvorená zmluva o dielo podľa §536 a nasl. zák. č. 513/1991 Zb. Objednávateľ je mesto XY, zhotoviteľ je živnostnik ZZ. Teraz chceme zmeniť zhotoviteľa na AA s.r.o. V jednom z bodov zmluvy je nasledovné, citujem: "Objednávateľ a zhotoviteľ sa zaväzuje, že v prípade organizačných zmien všetky práva a povinnosti vyplyvajúce z tejto zmluvy postúpia na novú nástupnícku právnickú, resp. fyzickú osobu."
Chcem sa spýtať, keď my ako AA s.r.o., chceme prevziať záväzky živnostníka ZZ, stačí urobiť dodatok k zmluve, kde sa uvedie, že sa mení zhotoviteľ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Prechod práv a povinností vyplývajúcich z transformácie FO na s.r.o. / o čo sa zrejme v danom prípade jedná/ je aj prechod práv z predmetnej zmluvy na nástupnícku organizáciu bez súhlasu druhej zmluvnej strany. Osobne by som napriek tomu druhú stranu o takejto skutočnosti informovala. Pre detailnejšie posúdenie je však potrebné poznať spôsob transformácie.

    Michaela76 je offline (nepripojený) Michaela76

    Michaela76
    no, ono to má taký malý zádrhel...ten živnostník, vlastne nefiguruje v tej s.r.o., ale v podstate to bude robiť naďalej. Len som sa chcela vyhnúť zrušeniu zmluvy a robiť novú, ale asi ma to neminie...

    zmluva o dielo - zmena zhotoviteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.