Zavrieť

Porady

zamestnanec+dohodar a RZZP

Ahojte,
zamestnanec v priebehu roka u nas pracoval na HPP (závislá činnosť) od januara do novembra a v decembri na DOVP. Požiadal ma o vystavenie potvrdenia o prijme na RZZP. Do týchto príjmov mu zaratávam aj príjmy z DOVP za december? Alebo mu doklad vystavujem len z hlavného pracovného pomeru za obdobie január až november?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Ja by som mu vystavila doklad o vyske prijmu za odbobie, co bol zamestnanec na pracovny pomer a za obdobie, co pracoval na dohodu, by som mu vytlacila mzdovy list.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie je predpísaná žiadna forma preukazovania príjmu na dohodu - je na zamestnávateľovi aký doklad vystaví. Tento sa ani neprikladá k RZ ZP. P.Mihál na školení hovoril, že keď nie je iný doklad, stačia aj výplatné pásky

    MS77 je offline (nepripojený) MS77

    MS77
    NIečo som sa tu ešte dočítala, že pokial pracoval na DOVP a súčasne mal HPP, tak na RZZP sa nezapočítava prijem z DOVP. Viem ze tento zamestnanec v decembri pracoval na HPP u iného zamestnávatela, tak potom by sa mu nemali do prijmov pri RZZP zapocitavat prijmy z DOVP. Je to tak? Tak potom by sa nic nestalo, keby som potvrdenie o prijme z DOVP na ucely RZZP nevystavila. Som z toho nejak domotaná. Aby z toho nemal zamestnanec niake neprijemnosti.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Oceňujem vašu starosť o toho zamestnanca. Ale tá dohoda sa naozaj v RZZP neberie do úvahy.

    zamestnanec+dohodar a RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.