Zavrieť

Porady

štátna pokladnica

Prosím Vás ako to je ak potrebujem z jednej banky napr. Tatra poslať peniaze, aby v ten istý deň boli v štátnej pokladnici pripísané. Neviete ako dlho trvá prevod do štátnej pokladnici?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    timejka200 Pozri príspevok
    dá sa vykonať hromadná platba v ŠP s tým, že ráno sa zadá a este v ten den budú na účte peniaze?

    malo by sa dat sposobom Prioritnej platby, informuj sa v svojej banke, do kolkej beru prikaz na uhradu prioritnej platby (vacsinou doobeda), je to drahsie, tak sa informuj aj na poplatky

    martynko je offline (nepripojený) martynko

    martynko
    Každá banka má svoje podmienky. Približne je to asi tak, že ak príkaz zadáš do 9.00 až 10.00 tak táto platba odíde z tvojho účtu ešte dnes a bude pripísaná na účet v ŠP o deň neskôr.
    Takže ak máš na výpise z účtu úhradu 17.5.07, Štátna pokladnica bude mať tvoju platbu pripísanú na účte s dátumom 18.5.07. Je to stanovené zákonom, že tuzemský platobný styk musí byť realizovaný D+1. Môžeš to ísť v tomto prípade aj reklamovať.
    Ale ako som už poznamenal, daj si pozor, kedy banka akceptuje tvoje doručenie na pobočku. (+ homebanking má zase iné podmienky, neviem či náhodou tam to nefunguje až do nejakých poobedňajších hodín).

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ak bude chcieť niečo uhradiť 29. - 30. decembra dá sa to este v ŠP? ak zaškrtnem dole že súrna platba? ak by mi prislo niečo nečakané?

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    timejka200 Pozri príspevok
    ak bude chcieť niečo uhradiť 29. - 30. decembra dá sa to este v ŠP? ak zaškrtnem dole že súrna platba? ak by mi prislo niečo nečakané?
    Da sa uhradzat aj 29. a 30. pozri spravy zo Statnej pokladnice, je tam presne popisane vsetko.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    a vie mi niekto povedať čo konrétne treba do konca decembra urobiť zaúčtovať sme RO? uzávierka sa odovzdáva v januári?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    teraz sa mi tam objavil už nový rozpočt už som z neho aj hradila ale ako si zadám do winibeu nový rozpočet? to až po uzávierke?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    neviete ako zaúčtujem toto na výdavkový mi prišlo 31.12.2009 že +125 000eur že vysporiadanie ako to zaúčtujem?toto som ešte nerobila. a čo všetko ešte musím urobiť vo winieu odsúhlasiť atď?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    mám na výpise z ŠP sumu plusovým znamienkom bilancia vysporiadanie ako to zúčtovať?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    dá sa vykonať hromadná platba v ŠP s tým, že ráno sa zadá a este v ten den budú na účte peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.