Zavrieť

Porady

Novelizácia zákona-upozornenie

Dnes bola parlamentom schválená novelizácia Zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Novelizácia má zvýšiť efektivitu spravovania bytových domov. Spresňuje definície jednotlivých pojmov, precizujú sa rozhodovacie procesy pri správe bytového domu a premietajú sa poznatky získané pri praktickej aplikácii zákona.
Teda treba sledovať zverenenie novelizácie v Z. z.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ďakujem za upozornenie. Ak budeš mať info ohľadom zverejnenia Ty alebo niketo iný, poprosím o info. Ďakujem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Hneď ako sa dozviem, že novelizácia vyšla v Z. z. dám vedieť.
0 0
Jumil Jumil

Jumil je offline (nepripojený) Jumil

Zákon po II.čítaní.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

V pondelok 28. 5. v prílohe denníka PRAVDA vyjdú daktoré schválené zmeny v novelizovanom Zákone o vlastníctve bytov a ........ V Z. z. zatiaľ novelizácia nebola publikovaná.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Doporučujem zaregistrovať sa na www.zbierka.sk a nastaviť si notifikáciu na svoju emailovú schránku. Zverejnenie každého zákona Vám príde do schránky a máte po probléme. Nemusíte skúmať či už zákon vyšiel alebo nie. Zbierka Vám to oznámi automaticky. Ja to mám nastavené už dávno.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Tak a je to tu. Prikladám schválené znenie zákona, ktoré čaká len na uverejnenie v zbierke zákonov.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Jozef I Pozri príspevok
Tak a je to tu. Prikladám schválené znenie zákona, ktoré čaká len na uverejnenie v zbierke zákonov.
Ahoj Jozef!
Odkiaľ máš tu novelu a nevieš číslo tejto novely (?), lebo neviem to nájsť v zbierke. Pýtam sa preto, lebo Tebou uverejnená novela mi nehraje v niektorých bodoch v porovnaní so Zák.182/1993 Z.z.
Napr. bod 20. V § 8a ods.5 sa slova "šesť mesiacov" nahrádza "tri mesiace", ale v zákone odsek 5 nie je.
Našiel som tam nezrovnalosti aj inde.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Julian Pozri príspevok
Ahoj Jozef!
Odkiaľ máš tu novelu a nevieš číslo tejto novely (?), lebo neviem to nájsť v zbierke. Pýtam sa preto, lebo Tebou uverejnená novela mi nehraje v niektorých bodoch v porovnaní so Zák.182/1993 Z.z.
Napr. bod 20. V § 8a ods.5 sa slova "šesť mesiacov" nahrádza "tri mesiace", ale v zákone odsek 5 nie je.
Našiel som tam nezrovnalosti aj inde.
Nie som síce Jozef I, ale ešte to nie je v Z.z.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Julian Pozri príspevok
Ahoj Jozef!
Odkiaľ máš tu novelu a nevieš číslo tejto novely (?), lebo neviem to nájsť v zbierke. Pýtam sa preto, lebo Tebou uverejnená novela mi nehraje v niektorých bodoch v porovnaní so Zák.182/1993 Z.z.
Napr. bod 20. V § 8a ods.5 sa slova "šesť mesiacov" nahrádza "tri mesiace", ale v zákone odsek 5 nie je.
Našiel som tam nezrovnalosti aj inde.
Asi si zle čítal, lebo nezrovnalosť tam nie je.
1. V zbierke to nenájdeš ako ti odpovedala Elenka a ako som ja napísal hned vo svojom príspevku kde je novela prilepená. ..."čaká na uverejnenie v zbierke"
2. § 8a ods.5 skutočne v pôvodnom zákone nie je, ale novelou sú vložené nové ods. 3 a 4, a tým sa pôvodný ods 4 prečíslováva na ods. 5. v ktorom sa uvedená zmena zrealizuje.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

Jozef I Pozri príspevok
Asi si zle čítal, lebo nezrovnalosť tam nie je.
1. V zbierke to nenájdeš ako ti odpovedala Elenka a ako som ja napísal hned vo svojom príspevku kde je novela prilepená. ..."čaká na uverejnenie v zbierke"
2. § 8a ods.5 skutočne v pôvodnom zákone nie je, ale novelou sú vložené nové ods. 3 a 4, a tým sa pôvodný ods 4 prečíslováva na ods. 5. v ktorom sa uvedená zmena zrealizuje.
Vďaka!
Ťažko sa to porovnáva keď je to tak ako to je.
Vo štvrtok som bol na OSBD a z teto novely sú "hotoví", vraj je to koniec bytových družstiev, ale tak im treba keď to dotiahli tam kde sú. Neviem čo ich tak vyplašiloí, lebo ja som tam až také hrozné veci pre nich nevidel.
Naposledy upravil Julian : 02.06.07 at 20:55
0 0
BoboBOBO BoboBOBO

BoboBOBO je offline (nepripojený) BoboBOBO

Ak som to správne čítal, tak v 3 čítaní, chvalabohu, vypadlo v §7c ods. 2 ustanovenie o tom, že predsedom môže byť len v jednom spoločenstve. Pre mňa by to bol dosť veľký problém.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Tak a máme tu dlho očakávané uverejnenie novely zákona 182/1993. Zrovna vyšla novela v Zbierke zákonov pod číslom zákona 268/2007 - čiastka 124.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Tu je znenie
0 0
Polis Polis

Polis je offline (nepripojený) Polis

Ďakujem veľmi pekne !
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Alebo aj http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...00&Rocnik=2007
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

A ešte k tomu jeden dobrý článok:
http://reality.etrend.sk/102827/real...i-i-komplikuje
0 0
signal signal

signal je offline (nepripojený) signal

Takže novela má č. 268/2007 Z.z. zo dňa 16.06.2007, s účinnosťou od 01.07.2007 a je pomerne dosť rozsiahla.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Julian Pozri príspevok
A ešte k tomu jeden dobrý článok:
http://reality.etrend.sk/102827/real...i-i-komplikuje
Je tu rozpor / v tom článku/ na rozdiel od schválenej novely tu uvádzajú aj to, že predseda nemôže byť viacerým SVB predsedom, ale v konečnom schválenom znení to nie je. Netreba sa dať pomýliť.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Skúsim pripojiť celý zákon aj so zapracovanou novelou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať