Zavrieť

Porady

Pokladničná kniha v exceli

Vediem si pre vlastnú potrebu pokladničnú knihu, ale pracne ručne a časove už nestíham. Nenašla som tu prilepenú pokladničnú knihu v eceli. Ak ju niekto má, môže mi ju poskytnúť? Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzkaT je offline (nepripojený) ZuzkaT

    ZuzkaT
    Posielam ti vzor pokladničnej knihy. Bola robená v 2006, preto tie dátumy. Dúfam, že ti pomôže.
    Dobrý večer,
    prikladám "moju" pokladničnú knihu. Je kompletne zavzorcovaná a sú v nej uzamknuté všetky bunky v ktorých sa nachádzajú vzorce a teda nehrozí poškodenie alebo prepísanie vzorca v bunke. Pokladničná kniha prepočítava riadky aj stlpce a vypočítava aktuálny zostatok hotovosti. Táto pokladničná kniha je vhodná hlavne pre tých, ktorí majú tržby rovnakého charakteru a chcú si vrámci pokladničnej knihy už počas mesiaca robiť "štatisiku". Na konci každej strany je urobený sumár platieb s príznakom (bunky s červeným pozadím). To znamená že ak počas zapisovania príjmových položiek do pokladničnej knihy zapíšete do stĺpca príznak napr. N, S alebo P, tak tieto hodnoty automaticky excel na každej strane spočíta a tieto sumáre prevedie aj do sumarizácie vpravo. Ja túto pokladničnú knihu využívam pre inkasovanie nájomného a poplatkov za káblovku, takže mám hneď kontrolu koľko som zinkasovala v tom mesiaci za nájomné, koľko za káblovku. Samozrejme, ze tie písmenká N,S a P si môžete zmeniť, len potom si treba prekontrolovať funkčnosť dokumentu. Pokiaľ sa nepoužije žiadny príznak, pokladničná kniha sa chová ako klasická pokladničná kniha :-). Tlačivo je navrhnuté tiež podľa starých klasických pokladničných kníh.

    Pretože je celý dokument zaheslovaný, aktuálne heslo je: PORADA. To pre prípad ak by si tam niekto chcel urobiť zmeny. Potom si už môžete navoliť vlastné heslo.

    Dúfam že aspoň niekomu pomôžem :-)
    Naposledy upravil žilinčanka : 21.05.07 at 18:55

    marfer je offline (nepripojený) marfer

    marfer
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, cez čo mám zmeniť menu SK na euro v pokladničnej knihe. Ďakujem. Mária

    sibil je offline (nepripojený) sibil

    sibil
    ahoj, ja som pokl. knihu skúsila v exceli podľa žilinčanky použiť dnes prvý krát, a tiež som mala problémy s uvádzaním meny. Skúsila som myšou označiť už vyplnené polia a s pravým talčidlom na myši zvoliť hore v tej tabulke, čo sa po kliknutí objaví /symbol 000/. predtými nulami je s takými rozsypanými zlatými mincami ikonk, ktorú sa dá zrolovať a vybrať si menu, ak chcete. Ja tam nechcem mať nič, len sumy. Tak dúfam, že pomohlo
    danakl prosím môžete mi to poslať, Vami upravené, neviem to dakujem

    Pokladničná kniha v exceli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.