Zavrieť

Porady

Skrytá závada

Ahoj všetci,
chcen poprosiť o radu, ak mi niekto bude vedieť poradiť.
V júni 2005 sme kúpili v autobazáre os.auto, máme kúpno predajnú zmluvu, v ktorej sa hovorí aj tom, že kupujúci bol oboznámený s tech.stavom vozidla. Teraz sme však navštívili servis a potom nastavenie geometrie a pán majiteľ nás nepotešil, povedal nám, že auto bolo búrané a nekorektne opravené, je posunuté riadenie a oprava by stále okolo 30000,- Sk. Je to skrytá závada a máme ísť auto vrátiť alebo žiadať fin.vyrovovnanie aby sme si mohli dať vykonať opravu.
Ako máme postupovať:?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ahoj všetci,
    chcen poprosiť o radu, ak mi niekto bude vedieť poradiť.
    V júni 2005 sme kúpili v autobazáre os.auto, máme kúpno predajnú zmluvu, v ktorej sa hovorí aj tom, že kupujúci bol oboznámený s tech.stavom vozidla. Teraz sme však navštívili servis a potom nastavenie geometrie a pán majiteľ nás nepotešil, povedal nám, že auto bolo búrané a nekorektne opravené, je posunuté riadenie a oprava by stále okolo 30000,- Sk. Je to skrytá závada a máme ísť auto vrátiť alebo žiadať fin.vyrovovnanie aby sme si mohli dať vykonať opravu.
    Ako máme postupovať:?
    Nakoľko ste MV zakúpili v roku 2005 predovšetkým je potrebné sa pozrieť do kúpnej zmluvy aká dĺžka záručnej doby je v nej formulovaná. V zmysle Občianskeho zákonníka by mala byť najmenej 12 mesiacov. V prípade zatajených závažných chýb MV – zatajená havária, vyrovnávanie s narušením geometrie a stability je tieto potrebné reklamovať v autobazári, samozrejme v záručnej dobe. K tomu či máte MV vrátiť alebo žiadať finančné vyrovnanie je potrebné aj stanovisko autobazáru resp. dohoda s autobazárom.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    rada Pozri príspevok
    Ahoj všetci,
    chcen poprosiť o radu, ak mi niekto bude vedieť poradiť.
    V júni 2005 sme kúpili v autobazáre os.auto, máme kúpno predajnú zmluvu, v ktorej sa hovorí aj tom, že kupujúci bol oboznámený s tech.stavom vozidla. Teraz sme však navštívili servis a potom nastavenie geometrie a pán majiteľ nás nepotešil, povedal nám, že auto bolo búrané a nekorektne opravené, je posunuté riadenie a oprava by stále okolo 30000,- Sk. Je to skrytá závada a máme ísť auto vrátiť alebo žiadať fin.vyrovovnanie aby sme si mohli dať vykonať opravu.
    Ako máme postupovať:?
    Nakoľko ste MV zakúpili v roku 2005 predovšetkým je potrebné sa pozrieť do kúpnej zmluvy aká dĺžka záručnej doby je v nej formulovaná. V zmysle Občianskeho zákonníka by mala byť najmenej 12 mesiacov. V prípade zatajených závažných chýb MV – zatajená havária, vyrovnávanie s narušením geometrie a stability je tieto potrebné reklamovať v autobazári, samozrejme v záručnej dobe. K tomu či máte MV vrátiť alebo žiadať finančné vyrovnanie je potrebné aj stanovisko autobazáru resp. dohoda s autobazárom.
    formulácia predávajúceho v zmluve, že ste boli oboznámení stechnickým stavom vozidla stačí na to, aby ste s reklamáciou nepochodili. Havária v minulosti je skrytá závada iba pre Vás, pretože zrejme neviete posúdiť technický stav vozidla. Ak plánujete kupovať auto aj niekedy v budúcnosti, urobte to tak, aby ste sa podobného problému vyvarovali - pred kúpou preveriť techn. stav vozidla v servise atp.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Výška predpokladanej opravy je určite nižšia ako by si zaplatil v prípade súdneho sporu- ako sme to mali my vo firme, kde okrem poplatkov a súdnych znalcov sme platili nakoniec všetko, napriek tomu, že sme boli v práve, práva sme sa nedovolali.( kúpili sme nakl. auto s prasknutým blokom motora) Stálo nás to nervy a chodenie po súdoch - a trvá to strááášne dlho.
    Súhlasím , že pred kúpou je dobré auto dať prehliadnuť v servise- teda ja som si tiež takto kupovala auto a dohodli sme sa s predávajúcim, že ak auto neprejde, platí prehliadku on.(Servis bol ten, ktorý som uviedla ja)

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    MartinkoK Pozri príspevok
    ... V júni 2005 sme kúpili v autobazáre os.auto...
    Podľa termínu zadania témy a termínu kúpy motorového vozila myslím, že všetky rady sú už neaktuálne. Asi aj sám kupujúci sa vyrovnal so stratou z tejto "vydarenej" kúpy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.