Zavrieť

Porady

Prosím o radu ohľadom RZZP

Dobrý deň, prosim Vás keby ste mi niekto poradili neviem či si mám podať RZZP. Cely rok 2006 som na rodičovskom príspevku /poberám ho do júla 2007/, v novembri 2006 som dostala od zamestnávateľa odstupné
25 267,- Sk /4800,- Sk daň/, v decembri som sa zamestnala s HM 15000,- Sk. Celý rok som mala Dohodu o vykonaní práce kde som za celý rok zarobila 30 000,- /daň 5700/. Robila som si daňové príznanie za r. 2006 lebo mi vznikol preplatok na dani. Niektoré mzdárky mi hovoria, že si nemusím robiť ročné zúčtovanie a niektoré že áno. Tak by som si to chcela overiť, aby som mala kľud. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Adriana Boudná Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosim Vás keby ste mi niekto poradili neviem či si mám podať RZZP. Cely rok 2006 som na rodičovskom príspevku /poberám ho do júla 2007/, v novembri 2006 som dostala od zamestnávateľa odstupné
    25 267,- Sk /4800,- Sk daň/, v decembri som sa zamestnala s HM 15000,- Sk. Celý rok som mala Dohodu o vykonaní práce kde som za celý rok zarobila 30 000,- /daň 5700/. Robila som si daňové príznanie za r. 2006 lebo mi vznikol preplatok na dani. Niektoré mzdárky mi hovoria, že si nemusím robiť ročné zúčtovanie a niektoré že áno. Tak by som si to chcela overiť, aby som mala kľud. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    Keďže prácu na dohodu si vykonávala v podstate popri zamestnaní (pretože žena, ktorá je na RD ako zamestnanec, je z pohľadu ZP stále považovaná za zamestnanca a popri zamestnaní môže teda pracovať na dohody bez obmedzenia, čo sa týka RZZP) tak pre účely RZZP sa do úvahy príjem z týchto dohôd neberie.
    Celý rok si teda bola zamestnancom a ani v jednom mesiaci si neprekročila príjem 47475,-, nemáš preto povinnosť vykonať RZZP.

    Prosím o radu ohľadom RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.