Zavrieť

Porady

Účtovanie výpisu z banky

Prosím poradte, FO sa stal s.r.o. učtuje v sústave podvojného účtovníctva, na výpise z banky mám (podnikateľskom účte( má príjem penazí od "seba" zo zrušenej FO na podnikatelský účet čize na s.r.o. to mám zaúčtovať ako?
Tiež tam je výdaj penazí na predplatné na kartu PHM vo faktúrach nemám ani zálohovú faktúru ani ziaden doklad, co mám pre zmenu robiť s tým?
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    mertinkova Pozri príspevok
    Prosím poradte, FO sa stal s.r.o. učtuje v sústave podvojného účtovníctva, na výpise z banky mám (podnikateľskom účte( má príjem penazí od "seba" zo zrušenej FO na podnikatelský účet čize na s.r.o. to mám zaúčtovať ako?
    Tiež tam je výdaj penazí na predplatné na kartu PHM vo faktúrach nemám ani zálohovú faktúru ani ziaden doklad, co mám pre zmenu robiť s tým?
    Vopred dakujem.

    Vklad peňazí môžeš zaúčtovať: 221/365. A predplatné na kartu, to je vlastne platba kartou, nie? Ja účtujem cez 325/221, ale stretla som sa aj s účtovaním cez 261/221. A potom interným dokladom zúčtuješ bloček o nákupe 501,343/325 alebo 261. Ale upresni ešte tú druhú otázku.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    mertinkova Pozri príspevok
    Prosím poradte, FO sa stal s.r.o. učtuje v sústave podvojného účtovníctva, na výpise z banky mám (podnikateľskom účte( má príjem penazí od "seba" zo zrušenej FO na podnikatelský účet čize na s.r.o. to mám zaúčtovať ako?
    Tiež tam je výdaj penazí na predplatné na kartu PHM vo faktúrach nemám ani zálohovú faktúru ani ziaden doklad, co mám pre zmenu robiť s tým?
    Vopred dakujem.
    Zostatok na podnikateľskom účte SZČO sú prostriedky, ktoré vôbec nesúvisia s s.r.o. a preto nemali byť na účet s.r.o. poukázané. Tieto prostriedky patria z pohľadu s.r.o. spoločníkovi a preto treba zaúčtovať záväzok voči spoločníkovi 221/365 a peniaze mu vrátiť.
    Treba overiť, či náhodou nejde o splatenie základného imania. Alebo či nejde o krátkodobú pôžičku (splatnú do jedného roka); v takom prípade treba urobiť zmluvu.

    V druhom prípade ide o poskytnutú zálohu 314/221, ktorá sa bude zúčtovávať tankovaním benzínu 501/314 interným dokladom.

    Účtovanie výpisu z banky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.