Zavrieť

Porady

v ktorom mesiaci je nárok na odpočet DPH?

A apríli /19.04.07/ konateľ uhradil na základe telefonickej urgencie 4760,-- Sk leas. spoločnosti . Suma predstavovala platbu za vymáhaciu agentúru. Tieto platby vždy sú 4000,-- základ dane a 760,-- DPH.
Ale: až na našu urgenciu nám zaslali faktúru na sumu s rozpisom DPH v celkovej sume 4760,-- Sk, no dátum zdan. plnenia je až 09.05.2007.

Sme mesačnými plátcami DPH, v ktorom mesiaci si mám odpočítať DPH? Myslím si, že v apríli, teda dátum platby je zdan.plnenie.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    JDM Pozri príspevok
    A apríli /19.04.07/ konateľ uhradil na základe telefonickej urgencie 4760,-- Sk leas. spoločnosti . Suma predstavovala platbu za vymáhaciu agentúru. Tieto platby vždy sú 4000,-- základ dane a 760,-- DPH.
    Ale: až na našu urgenciu nám zaslali faktúru na sumu s rozpisom DPH v celkovej sume 4760,-- Sk, no dátum zdan. plnenia je až 09.05.2007.

    Sme mesačnými plátcami DPH, v ktorom mesiaci si mám odpočítať DPH? Myslím si, že v apríli, teda dátum platby je zdan.plnenie.
    Ďakujem.
    Píšeš o leassingu - neviem, či máte nejaký splátkový kalendár??, resp. zmluvu, z ktorej nevyplýva mesačne, kedy dochádza k daňovej povinnosti.
    Ak nie, dodávateľ Vám mal vystaviť doklad na základe prijatej platby s daňovou povinnosťou = dátumu prijatia platby.
    Ak to všetko neexistuje, buď dáte do poriadku fakturáciu s dodávateľom, alebo si odpočítate DPH v5/2007, lebo doklad s daňovou povinnosťou máte na 9.5.

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Myslím, že sem sa hodí aj môj problém.
    S.r.o. - štvrťročný platiteľ DPH, uskutočnil úhradu nákupu prostredníctvom kreditnej karty k podnikateľskému bankovému účtu. Úhrada bola z účtu odpísaná 27.02.2007. Nakoľko podnikateľ, ktorý úhradu realizoval, nepredložil ku dňu podania daňového priznania DPH (t.j. k 25.04.2007) bloček z nákupu (daňový doklad), neuplatnila som DPH. Bloček mi dal až teraz, t.j. v júni.
    Môžem teda jednoducho teraz zaviesť DPH do evidencie a uplatniť nárok na odpočet v 2. štvrťroku (podľa §51 ods.2) alebo musím podať dodatočnú DPH za 1. štvrťrok?
    Ďakujem.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Môžeš uplatniť v 2. štvrťroku, teda vtedy, keď si ich uviedla v evidencii DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    cloe Pozri príspevok
    Môžeš uplatniť v 2. štvrťroku, teda vtedy, keď si ich uviedla v evidencii DPH.
    súhlasím, v 2.q ano, ale nie preto , že ste ich uviedli v evidencii vtedy, ale podľa § 51/2 v = v prvom nasledujúcom zdaňovacom období . Teda právo vzniklo v 1.q, môžete to šupnúť ešte do druhého q..

    v ktorom mesiaci je nárok na odpočet DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.