Zavrieť

Porady

obnovenie živnosti

zdravím všetkých,
ak mám prerušenú živnosť od r. 2003, lebo teraz pracujem na HPP, kde živnosť nepotrebujem a chclea by som popri zamestnaní pracovať na živnosť, čo potrebujem na znovuotvorenie živnosti ? Je to ešte aktuále ? Na ako dlho sa dá živnosť pozastaviť a po akej dobe obnoviť ?

martuľa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martuľa Pozri príspevok
    zdravím všetkých,
    ak mám prerušenú živnosť od r. 2003, lebo teraz pracujem na HPP, kde živnosť nepotrebujem a chclea by som popri zamestnaní pracovať na živnosť, čo potrebujem na znovuotvorenie živnosti ? Je to ešte aktuále ? Na ako dlho sa dá živnosť pozastaviť a po akej dobe obnoviť ?

    martuľa
    V roku 2003 na akú dlhú dobu si prerušila živnosť? Ak napr. iba na 1 rok, tak po uplynutí tejto doby ti živnosť automaticky oživý. Ak na dlhšiu dobu, a živnosť je ešte prerušená, tak stačí podať žiadosť na obnovenie živnosti.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    živnosť som preušila na 2 roky,
    od XI.2003 - do XI. 2005 a stále je prerušená.
    Pri podaní žiadosti sa platí aj nejaký kolok ? A čo nalseduje potom - klasické prihlásenie do poisťovní a na d. ú. ?
    martuľa

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martuľa Pozri príspevok
    živnosť som preušila na 2 roky,
    od XI.2003 - do XI. 2005 a stále je prerušená.
    Pri podaní žiadosti sa platí aj nejaký kolok ? A čo nalseduje potom - klasické prihlásenie do poisťovní a na d. ú. ?
    martuľa
    A v 11/2005 si dala predlžiť prerušenie alebo nie? Ak nie potom ti živnosť automaticky obnovili.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    a to znamená čo, že mi automaticky obnovili ? Veď som sa nikde neprihlasovala a nič neodvádzam. Ako to funguje? Po 11/ 2005 som nedávala predlžovať prerušenie.
    martuľa

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martuľa Pozri príspevok
    a to znamená čo, že mi automaticky obnovili ? Veď som sa nikde neprihlasovala a nič neodvádzam. Ako to funguje? Po 11/ 2005 som nedávala predlžovať prerušenie.
    martuľa
    To funguje tak, že si mala prerušenú živnosť do 30.11.2005. Ak si nepredlžila prerušenie, potom tá lehota sa skončila, a živnosť funguje ďalej. Ak si nemala žiadne príjmy z podnikania, tak nemáš ani odvodové povinnosti. Len s daňovým priznaní za roky 2005 a 2006 môžeš mať starosti. Najlepšie je zistiť na miestne príslušnom DÚ, či stačí iba četné prehlásenie, že si nemala zdaniteľné príjmy z podnikania, alebo podávať dodatočné priznanie. A na živnosť nadväzuje aj povinnosť vykonať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia (tiež za roky 2005 a 2006).

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    vďaka Ti,
    a to som nevedela, že mám nejakú povinnosť podávať priznania. To znamená , že môžem mať z toho prúser, keď som nepodávala žiadne priznania, ani hlásenia ? Ja som si myslela, že keď som zamestnaná na HPP , tým to zhaslo.

    martuľa

    Juliska2 je offline (nepripojený) Juliska2

    Juliska2
    martuľa Pozri príspevok
    vďaka Ti,
    a to som nevedela, že mám nejakú povinnosť podávať priznania. To znamená , že môžem mať z toho prúser, keď som nepodávala žiadne priznania, ani hlásenia ? Ja som si myslela, že keď som zamestnaná na HPP , tým to zhaslo.

    martuľa
    s danovakmi to také zlé nebude, ked si nemala príjem, podaj dodatočné DP, ale do zdravotnej musiš aj za rok 2005 aj za r. 2006 urobiť RZZP. Inak ti môžu za r. 2006 už vyrubiť pokutu. Ak si bola zamestnaná, tak ti robili odvody, nebudeš mať nedoplatok ani si nemusela nič platiť, je to len administratívna byrokracia.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    vďaka všetkým, ktorí sa ozvali. Tá stránka je vynikajúca. Rieši všetko.

    martuľa
    Viac hláv = viac rozumu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.