Zavrieť

Porady

"rebrinák"

Mám záujem o starý drevený voz - "rebrinák". Pre tých neskôr narodených: ide o voz, ktorý sa používal zapriahnutý za kone, napr. na zvoz sena. Môže byť aj menší, alebo celkom malý, ktorý sa používal na ručné ťahanie. Snáď niekde na dedine v starej šope sa niečo také nájde.
Na cene sa dohodneme. Trnava a okolie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    U nás ich je dosť a práve minulý týždeň som videl ako sused práve tie rebriny pílil, ale je to troška od ruky - na Orave.

    bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

    bobo1
    Moje nervy.... že mi ten voz nepredal. My s manželom občas pre radosť hľadáme staré veci na chalupu, ale v našej oblasti nie je už skoro nič cenovo dostupné. Janurka, možno schodnejšia cesta bude chodiť na trhy ľudových remesiel (napr. Kežmarok) a tam sa skúsiť dohodnúť, ale nebude to staré....

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Ďakujem za typy. Na Orave mám fantastickú kamošku, poprosím ju, nech niečo zistí. Kežmarok je dosť ďaleko. Aj keď si neviem dosť dobre predstaviť, ako ten rebrinák z jedného, alebo druhého miesta dotrepať.
    Želám Vám krásny deň.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Janurka Pozri príspevok
    Ďakujem za typy. Na Orave mám fantastickú kamošku, poprosím ju, nech niečo zistí. Kežmarok je dosť ďaleko. Aj keď si neviem dosť dobre predstaviť, ako ten rebrinák z jedného, alebo druhého miesta dotrepať.
    Želám Vám krásny deň.

    Zapriahneš doň koníka a pocestuješ ako kedysi .

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Super. Aj jeden, aj druhý prípad prichádza do úvahy. Keďže mám koňa, osedlám ho a hybaj na Oravu. Tam sa rozhodnem, či môjho Corana zapriahnem do toho voza, alebo rozoberiem voz a naložím ho pred sedlo a za sedlo na koňa. Zdravím Vás!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.